13.05: X FLOŚ

Wszystkie firmy poprzez swoją działalność wywierają wpływ na środowisko naturalne. W zależności od branży czy też wielkości firmy, skala tego oddziaływania będzie różna.

Działania podejmowane w zakresie redukowania negatywnego wpływu na środowisko nie ograniczają się tylko do zmniejszenia zużycia surowców, ale obejmują także szereg działań organizacyjnych i technicznych. Należy również pamiętać, że właściwa polityka środowiskowa organizacji i edukacja przynoszą najbardziej wymierne efekty.

Weź udział w X FLOŚ

Podczas X Forum Liderów Ochrony Środowiska, które odbędzie się 13 maja 2016 r. na terenie zakładu KIRCHHOFF Polska Sp. z o.o. w Mielcu poruszony zostanie temat eko-standardów, które mają kluczowe znaczenie we wdrażaniu polityki środowiskowej w przedsiębiorstwie.

Wśród zagadnień, które zostaną poruszone znajdują się m.in.:
•    ograniczanie oddziaływania na środowisko,
•    tworzenie nowych produktów i usług – cykl życia produktu,
•    budowanie strategii opartej na zrównoważonym rozwoju i doświadczenia z wdrażania go w organizacji,
•    wdrażanie i komunikowanie eko-standardów obowiązujących w organizacji,
•    motywowanie najwyższego kierownictwa, pracowników do aktywnej postawy w tworzeniu i utrzymywaniu eko-standardów,
•    budowanie wzajemnych relacji z kontrahentami i wykorzystywanie eko-standardów do tworzenia wizerunku odpowiedzialnej środowiskowo i społecznie organizacji.

W programie X FLOŚ oprócz bloków prezentacyjnych, przewidziana jest również wizyta studyjna w zakładzie KIRCHHOFF Polska Sp. z o.o., którego działalność koncentruje się w branży samochodowej w zakresie produkcji podzespołów dla pojazdów samochodowych, także specjalizowanych samochodów dla osób niepełnosprawnych oraz w branży komunalnej i produkcji narzędzi.

Szczegółowe informacje na temat X FLOŚ oraz relacje z poprzednich edycji znajdują się na stronie organizatora sqda.pl – dowiedz się więcej! Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem e-mail: flos@teamprevent.com lub tel.: +48 32 733 82 20.

Zostań prelegentem X FLOŚ

Ideą spotkań Forum Liderów Ochrony Środowiska jest propagowanie proekologicznego rozwoju działalności przemysłowej. Dlatego też zachęcamy do czynnego udziału w bloku prezentacyjnych i podzielenia się doświadczeniami swojej organizacji. Propozycje wystąpień prosimy zgłaszać na adres e-mail flos@teamprevent.com.

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn

InsERT Navireo

W swoich działaniach stawiamy na najlepsze rozwiązania i oprogramowanie wiodących firm w branży. Od kilku lat korzystamy i polecamy naszym klientom oprogramowanie firm partnerskich, m.in. InsERT Navireo. Navireo to system

Czytaj więcej »

Preparaty niebezpieczne

7 lipca 2010 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 28 maja 2010 r. w sprawie informacji o preparatach niebezpiecznych, dla których karta charakterystyki nie musi być dostarczona

Czytaj więcej »

Typowanie wyników EURO 2012!

Zasada jest prosta: typujemy wyniki kolejnych meczów Euro 2012, zdobywamy punkty i…wygrywamy wspaniałe nagrody! Nagrodą główną jest piłkarski weekend w Berlinie oraz bilety na wybrany mecz jesiennej rundy Bundesligi dla

Czytaj więcej »

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

Przyjdź i poznaj Team Prevent Poland w Legnicy!   Zapraszamy na otwarcie nowego biura Team Prevent Poland w Legnicy, które odbędzie się we wtorek 31 marca br. Wydarzenie to będzie

Czytaj więcej »

Otrzymaj BEZPŁATNY dostęp
do szkolenia online

“Szczepienia przeciwko COVID-19 w kontekście prawa pracy”

Wypełnij formularz i obejrzyj webinar dotyczący szczepień przeciwko COVID-19 w kontekście prawa pracy, podczas którego ekspert w zakresie prawa pracy zwraca uwagę na aspekty organizacji szczepień w firmach, a także porusza temat edukowania pracowników.