Akcja “Szczęśliwe dzieci”

W czerwcu bieżącego roku oficjalne zakończyliśmy akcję „Szczęśliwsze dzieci”. Przedsięwzięcie podjęte z inicjatywy pracowników BAD oraz przy wsparciu Team Prevent Poland okazało się być ogromnym sukcesem i przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. W zbiórkę darów dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Polsce zaangażowali się pracownicy z blisko 200 niemieckich oddziałów BAD oraz oddziałów Team Prevent Poland.

Wspólnymi siłami udało się nam zebrać ponad 80 pudeł
zabawek, które przebyły długą podróż z Bonn do Lipska, gdzie dzięki wsparciu dzieci z miejscowego przedszkola zostały zapakowane i przygotowane do dalszego transportu. Zebrane dary przejechały ponad 1000 km, by ostatecznie trafić w ręce dzieci
z placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu powiatu pszczyńskiego oraz gminy Zbrosławice, a także podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Jeśli możliwe byłoby zobrazowanie rozmiarów całego przedsięwzięcia, to śmiało można powiedzieć, że każdy kilometr trasy pomiędzy Bonn a Pszczyną równy jest jednej zabawce.

Ogromna radość maluchów pokazała, że jest wciąż wiele dzieci, dla których niewielka pomoc znaczy bardzo dużo. Tym bardziej cieszymy się, że akcja spotkała się z tak pozytywną reakcją ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Jak powiedział Donat Thomanek, członek Zarządu Team Prevent – Byliśmy zaskoczeni, jak wiele radości może przynieść jeden miś i paczka kredek. Bezcenny był widok dzieciaków rzucających się na ogromnego pluszowego tygrysa czy wzruszenie w oczach obdarowanych osób. Dzisiaj wiem, że organizacja tej akcji to była dobra decyzja i z całą pewnością w przyszłości będziemy kontynuować takie działania.

Honorowym patronatem objął akcję burmistrz miasta Pszczyna pan Dariusz Skrobol, starosta pszczyński pan Paweł Sadza oraz wójt gminy Zbrosławice Wiesław Olszewski.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które zaangażowały się w tę szlachetną akcję i pomogły im ją zrealizować.

Więcej informacji tutaj
Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn
COVID-19 a przepisy bhp

COVID-19, a przepisy bhp

Zagrożenie ze strony COVID-19 występuje powszechnie, w tym także w zakładach pracy. Występowanie zagrożenia w tym miejscu nadaje mu nowy, odrębny kontekst prawny, określany w dużej mierze przez przepisy bezpieczeństwa

Czytaj więcej »
Zmiany w przepisach odpadowych

Zmiany w przepisach odpadowych

6. września tego roku, weszła w życie ustawa z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2019.0.1579).

Czytaj więcej »
Zanim zgubisz telefon

Zanim zgubisz telefon

Smartfon to bardzo przydatne urządzenie, dzięki któremu zawsze mamy przy sobie wszystkich naszych znajomych, sumę ludzkiej wiedzy czy sporą część naszej pracy służbowej. Używamy go praktycznie cały czas, więc jego

Czytaj więcej »

Otrzymaj BEZPŁATNY dostęp
do szkolenia online

“Szczepienia przeciwko COVID-19 w kontekście prawa pracy”

Wypełnij formularz i obejrzyj webinar dotyczący szczepień przeciwko COVID-19 w kontekście prawa pracy, podczas którego ekspert w zakresie prawa pracy zwraca uwagę na aspekty organizacji szczepień w firmach, a także porusza temat edukowania pracowników.