Fundusze Unijne

Akcja „Szczęśliwsze dzieci” dotarła do Zbrosławic!

W marcu bieżącego roku z inicjatywy pracowników BAD oraz przy wsparciu Team Prevent Poland powstała akcja „Szczęśliwsze dzieci”. W zbiórkę darów dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Polsce zaangażowali się pracownicy z blisko 200 niemieckich oddziałów BAD oraz oddziałów Team Prevent Poland. Akcja okazała się ogromnym sukcesem i przeszła najśmielsze oczekiwania jej pomysłodawców.

   

Wspólnymi siłami udało się zebrać ponad 80 pudeł zabawek, które przebyły długą podróż z Bonn do Lipska, gdzie dzieci z miejscowego przedszkola również zaangażowały się w akcję i dzielnie pomagały w pakowaniu zabawek. Z Lipska zabawki dotarły do siedziby Team Prevent w Pszczynie. Zebrane dary przejechały ponad 1000 km, by trafić do podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Jeśli możliwe byłoby zobrazowanie rozmiarów całego przedsięwzięcia, to śmiało można powiedzieć, że każdy kilometr trasy pomiędzy Bonn a Pszczyną to jedna zabawka. 

 

Już w kwietniu zabawkami cieszyły się dzieci z ośrodków mieszczących się na terenie powiatu pszczyńskiego oraz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Siedlcach i Kraśniku. W czerwcu zaś akcja „Szczęśliwsze dzieci” dotarła również do Zbrosławic. Przy wsparciu wójta gminy Zbrosławice Pana Wiesława Olszewskiego obdarowani zostali podopieczni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbrosławicach. Specjalnie dla nich przeprowadzona została również prelekcja z pierwszej pomocy, podczas której dzieci miały okazję nauczyć się podstaw resuscytacji krążeniowo-oddechowej, pozycji bocznej bezpiecznej czy też zachowania w sytuacjach zagrożenia.

 

Każda rozdana zabawka wzbudziła uśmiech na twarzy dzieci. Ogromna radość maluchów pokazała, że jest wciąż wiele dzieci, dla których niewielka pomoc znaczy bardzo dużo. Tym bardziej cieszymy się, że akcja spotkała się z tak pozytywną reakcją ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Jak powiedział pan Donat Thomanek, członek Zarządu Team Prevent – Byliśmy zaskoczeni, jak wiele radości może przynieść jeden miś i paczka kredek. Bezcenny był widok dzieciaków rzucających się na pudła pluszaków czy wzruszenie w oczach obdarowanych osób. Dzisiaj wiem, że organizacja tej akcji to była dobrą decyzją i z całą pewnością w przyszłości będziemy kontynuować takie działania.

Honorowym patronatem objął akcję burmistrz miasta Pszczyna pan Dariusz Skrobol, starosta pszczyński pan Paweł Sadza oraz wójt gminy Zbrosławice Wiesław Olszewski.

Organizatorzy akcji dziękują wszystkim osobom, które zaangażowały się w tę szlachetną akcję i zechciały podzielić się radością z obdarowanymi dziećmi.

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij w LinkedIn

Chcesz o coś zapytać?