Fundusze Unijne

Akcja „Szczęśliwsze dzieci” na finiszu!

Z inicjatywy pracowników BAD oraz przy wsparciu Team Prevent Poland 1 marca br. została zainicjowana akcja, której rozmiary przeszły najśmielsze oczekiwania jej pomysłodawców. Informacja o zorganizowaniu zbiórki darów dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Polsce rozeszła się błyskawicznie, a jej echo pobrzmiewało nie tylko w blisko 200 niemieckich oddziałach BAD, ale także w oddziałach Team Prevent Poland.

Do centrali BAD, mieszczącej się w Bonn, zaczęły spływać ogromne ilości maskotek, zabawek, gier i innych materiałów edukacyjnych dla dzieci. Tym samym niewielki kącik, jaki początkowo przewidziano na zebrane zabawki, zamieniono na dużą salę, a całe przedsięwzięcie zaczęło przybierać na sile.

Inicjatorów akcji zaskoczyło, jak dużą chęć wsparcia wykazywali pracownicy firmy. Każdego dnia pojawiały się kolejne paczki, pełne tego co dzieciom sprawia największą radość, czyli zabawek.

Jak mówi Pan Donat Thomanek – Byliśmy zachwyceni wsparciem dużej rzeszy kolegów i koleżanek grupy BAD. Już dzień po ogłoszeniu akcji Szczęśliwsze dzieci zaczęły się rozdzwaniać telefony. W dzień kiedy planowaliśmy wysyłkę paczek do Polski dostałem telefon, że bardzo dużo pudeł z zabawkami zebrał oddział w Lipsku. Łącznie zebraliśmy 15 m3 pudeł z zabawkami.

Wspólnymi siłami udało się przygotować blisko 70 pudeł, które przy wsparciu MBS Logistics 16 kwietnia wyruszą w długą podróż z Bonn, przez Lipsk do Pszczyny, skąd zostaną przekazane dzieciom. Zebrane dary przejadą ponad 1000 km, by trafić do dzieci z 5 placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu powiatu pszczyńskiego oraz podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Jeśli możliwe byłoby zobrazowanie rozmiarów całego przedsięwzięcia, to śmiało można powiedzieć, że każdy kilometr trasy pomiędzy Bonn a Pszczyną to jedna zabawka.

Pierwsze zabawki dotrą do dzieci już przed Wielkanocą. Zebrane dary zostaną przekazane do następujących instytucji:
•    SOS Wioski Dziecięce w Siedlcach i Kraśniku,
•    Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań” w Pszczynie,
•    Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Pszczynie, budujący Dom Kulejących Aniołów.
•    Specjalistyczny Ośrodek Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjncyh dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących w Rudołtowicach,
•    Caritas Archidiecezji Katowickiej Świetlica Środowiskowa w Pszczynie,
•    Ochronka przy Parafii Rzymskokatolickiej Wszystkich Świętych w Pszczynie.

Organizatorzy akcji dziękują wszystkim osobom, które zaangażowały się w tę szlachetną akcję i zechciały podzielić się radością z obdarowanymi dziećmi.

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij w LinkedIn