Fundusze Unijne

Bezpieczni na starcie, zdrowi na mecie

Mamy za sobą już kilka miesięcy nowej kampanii EU-OSHA pt. „Bezpieczni na starcie, zdrowi na mecie”. W tym numerze, m.in. podajemy terminy najbliższych wydarzeń towarzyszących. Gorąco zachęcamy do wzięcia w nich udziału i tym samym dołączenia do grona partnerów kampanii.

W przedsięwzięciu mogą wziąć udział dowolne organizacje, różnej wielkości, reprezentujące wszystkie sektory. Należy pamiętać, że bezpieczne i zdrowe warunki pracy przez całe życie zawodowe są ważne zarówno dla pracowników co pracodawców. Grupa BAD-Team Prevent po raz kolejny została partnerem kampanii EU-OSHA.

Najbliższe wydarzenia towarzyszące kampanii:

1. Konferencje i seminaria krajowe:

  • 24 października, Starogard Gdański (główny organizator: POLPHARMA S.A.);

2. Pokazy filmów dotyczących bezpieczeństwa pracy – październik, Warszawa, Łódź:

  • październik – pokazy filmu „Automotic Fitness”– Warszawa, Gdańsk;

3. Prezentacje nt. kampanii w firmach i organizacjach, na zaproszenie zainteresowanych firm.

W strategii UE dot. bezpieczeństwa i higieny pracy na lata 2014–2020, określono konkretne środki służące promowaniu i wdrażaniu dobrych praktyk. Zaproponowane rozwiązania z sukcesem zastosowano już w wielu przedsiębiorstwach gdzie przyniosły one znaczące korzyści na poziomie organizacyjnym jak i całej firmy. Oprócz widocznej poprawy komfortu pracy, można w ten sposób zwiększyć wydajność a tym samym opłacalność firmy.

Na specjalnej stronie kampanii pod adresem www.healthy-workplaces.eu można znaleźć wiele praktycznych informacji oraz materiałów promocyjnych dotyczących zarządzania bhp w kontekście starzenia się siły roboczej.

    Chcesz o coś zapytać?