Brunch Jakościowy za nami!

27. września 2018, nad jeziorem Malta w Poznaniu odbył się organizowany przez Team Prevent Poland Brunch Jakościowy.

Inicjatywa zorganizowania 3-godzinnego spotkania, z którą Team Prevent powrócił po dwóch latach skupienia się na rozwijaniu swojej wizytówki w motoryzacji – Konferencji TOP automotive, spotkała się z ciepłym przyjęciem.
Brunch, planowany wstępnie jako małe spotkanie przy kawie, rozrósł się do spotkania ponad 50 specjalistów z zakresu jakości z ramienia ponad 30 firm automotive. Wszystko sprzyjało – dogodne miejsce, piękna pogoda i godziny pozwalające na dotarcie nawet z odleglejszych zakątków Polski. Nawet to, że lokalizacja Brunchu nie do końca znana była systemowi GPS, nie przeszkodziło uczestnikom w zjawieniu się na czas. Duże zainteresowanie wskazuje na potrzebę oderwania się od codziennych obowiązków osób z automotive i spojrzenia na tematy jakościowe.

Krótko, zwięźle i na temat. W ciągu trzech godzin zdążyliśmy omówić najważniejsze aspekty zmian w standardzie motoryzacyjnym (SI do IATF 16949) oraz związanych z nimi najczęściej pojawiających się pytań (FAQ), jak również zgłębić tematykę CSR-ów grupy Volkswagen i ich punktów przecięcia z wymaganiami Formel-Q. Nie zabrakło omówienia tak ważnych w motoryzacji kwestii bezpieczeństwa wyrobu, odpowiedzialności za niego i związanych z tym wymagań prawnych, systemowych oraz klientowskich. . Tematy dobrze znane chociażby z regularnych szkoleń nadal wymagają uwypuklenia, inne przypomnienia o swojej obecności w automotive. Ten fakt zachęca nas do podejmowania kolejnych działań tego typu w ramach naszej pracy.

Trenerzy Team Prevent, którzy na co dzień wspierają naszych klientów w rozwiązywaniu problemów jakościowych i pokrewnych, czy to w ramach szkoleń, konsultacji, czy też stałej bytności na zakładach, podzielili się swoim doświadczeniem w zakresie tematów, w jakich się specjalizują.

Podczas przerw następowała wzmożona wymiana zdań, poglądów, pytań i odpowiedzi.

Jako licencjobiorca VDA QMC, Team Prevent Poland przedstawił nowości szkoleniowe, jakie są już w trakcie przygotowania na rok 2019. Pokazał również najnowsze dzieło naszych tłumaczy branżowych – zatwierdzone przez VDA QMC polskie wydanie podręcznika VDA 16. Jednocześnie zachęcił do korzystania z oferty Wydawnictwa Team Prevent, jako alternatywy dla nabywania publikacji IATF i VDA QMC za granicą, w innych językach.

Lokalizacja Brunchu nie była przypadkowa. Team Prevent Poland od dwóch lat działa w zakresie jakości w Wielkopolsce, nadzorując projekty szkoleniowe, inżynieryjne oraz wsparcia produkcyjnego z biura w Swarzędzu. Przedstawiciele biura byli obecni wśród prelegentów i uczestników Brunchu i uświadomili uczestnikom z regionu, jak bardzo polepszyła się ich dostępność dzięki geograficznemu wyjściu naprzeciw klientowi.

Organizator wykorzystał możliwość spotkania się z tak szerokim gronem specjalistów do uzyskania ich opinii na temat potrzeb szkoleniowych, wsparcia inżynieryjnego, optymalizacji procesów, wdrożenia systemów, C&R i innych. Na bazie feedbacku od uczestników zostaną przygotowane podwaliny pod kolejny Brunch Jakościowy, do realizacji którego przymierzamy się już na wiosnę 2019.

Z niektórymi z uczestników Brunchu spotkamy się „na TOPie” w Częstochowie w dniach 28-30.11.2018. Z pozostałymi oraz osobami, które tym razem nie mogły do nas dotrzeć, mamy nadzieję zobaczyć się podczas kolejnych inicjatyw cyklicznych, o których miejscu i czasie będziemy informować.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością w Poznaniu i do zobaczenia wkrótce.

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn

BRUNCH JAKOŚCIOWY

Już dzisiaj zapraszamy do udziału w organizowanym przez Team Prevent Poland BRUNCHU JAKOŚCIOWYM , podczas którego przedstawimy Państwu nowości w specyficznych wymaganiach klientów grupy Volkswagena oraz GM. Są to między

Czytaj więcej »

Świąteczna darowizna BAD i Team Prevent

W tym roku firma BAD GmbH i grupa Team Prevent przekazały świąteczną darowiznę na rzecz organizacji „Lekarze bez granic”, niosącej pomoc medyczną ofiarom konfliktów zbrojnych czy epidemii na całym świecie.

Czytaj więcej »