Ciekawostka

Gwarek – Szpitale Sanatoryjne w Goczałkowicach
Nasi specjaliści z Działu Ratownictwa Medycznego i Pierwszej Pomocy prowadzą w jednostce GWAREK – Szpitalu Sanatoryjnym w Goczałkowicach, projekt zarządzania kryzysowego oraz procedur postępowania w stanach zagrożenia życia. Prace te odbywają się w dwóch różnych komisjach – pierwsza –  komisja ds. zarządzania kryzysowego, – druga – komisja ds. resuscytacji i stanów zagrożenia życia.
Celem naszych prac w jednostce Gwarek jest zwiększanie bezpieczeństwa wszystkich pacjentów oraz personelu poprzez planowanie oraz tworzenie planu zarządzania kryzysowego w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze mnogim, masowym lub katastrof. Wszystkie procedury są opracowywane na podstawie aktualnych wytycznych oraz obowiązującego prawa tak, aby dostosować je do wymagań i przyjęcia akredytacji przez CMJ (Centrum Monitorowania Jakości).
Jednocześnie prowadzimy w Gwarku szkolenia mające na celu wdrożenie procedur oraz standardów związanych z obiema komisjami. Dzięki intensywnej współpracy i dużemu zaangażowaniu ze strony kadry zarządzającej oraz personelu szpital sanatoryjny w Goczałkowicach jest już w chwili obecnej dobrze przygotowany do koordynacji  zdarzeń o charakterze kryzysowym. Jesteśmy dumni, iż poprzez budowanie standardów postępowania możemy przyczyniać się do zwiększania bezpieczeństwa wszystkich pacjentów oraz kuracjuszy zespołu Gwarka.

Jeżeli chcą Państwo uzskać więcej informacji na powyższy temat prosimy o kontakt z nami
Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn
Przygotowania do kwarantanny covid-19 w domu

Przygotowanie do kwarantanny

Cykl artykułów #zostańwdomu Przypominamy o poszczególnych krokach i zasadach podczas odizolowania. Podpowiemy, jak załagodzić trudności związane z odosobnieniem. Podstawowe normy i wytyczne dotyczące separacji z otoczeniem Każdy, kto miał kontakt

Czytaj więcej »