Fundusze Unijne

Ciekawostka

Dzieci bezpieczne w drodze do szkoły
Po beztroskim wypoczynku nadszedł czas nauki. Tuż przed końcem wakacji warto naszym maluchom udzielić kilku wskazówek na temat bezpiecznego poruszania się na drodze. Oprócz tego warto nasze dzieci wyposażyć w odblaski, które zwiększą ich widoczność, nawet o kilkadziesiąt metrów.

Propagujemy  wśród dzieci oraz rodziców świadome i bezpieczne zachowania na drodze. Szczególną uwagę zwracamy na edukację najmłodszych uczniów, którzy wchodzą w świat nauki – nie tylko tej szkolnej, ale także tej związanej z bezpieczeństwem w drodze do szkoły .
Rady dla rodziców:
•    Pamiętaj, aby Twoje dziecko zawsze było widoczne na drodze i nosiło odblaski.
•    Zapoznaj dziecko z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa ruchu drogowego (aby zachowało szczególną ostrożność na pasach, podczas przechodzenia przez ulicę czy na przystanku autobusowym).
•    Korzystaj z auta w sposób bardzo odpowiedzialny. Pamiętaj, że zachowanie dziecka często bywa trudne do przewidzenia. Zwolnij, gdy zbliżasz się do miejsca, w którym znajduje się szkoła, przedszkole czy plac zabaw.
•    Dowożąc dziecko do szkoły do 12 roku życia pamiętaj o przepisach dotyczących używania urządzeń ochronnych. Na przednim siedzeniu dziecko do 12 lat może być przewożone wyłącznie w foteliku ochronnym.
•    Dowożąc dziecko do szkoły należy zatrzymać się w miejscu dozwolonym tak, aby nie ograniczyć widoczności dla innych kierujących i pieszych przechodzących przez jezdnię. Nigdy nie parkuj w zatoczce autobusowej. Zapewnij dziecku bezpieczeństwo kiedy wsiada i wysiada z samochodu.

Do wszystkich uczestników ruchu drogowego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Zwracajmy uwagę na dzieci, pomóżmy im bezpiecznie dotrzeć do szkoły i wrócić do domu!

Więcej informacji tutaj

    Chcesz o coś zapytać?