Ciekawostki i nowości 1

W oczekiwaniu na urlop
Przed  nami  zasłużony urlop, a ty zamiast się z niego cieszyć martwisz się, że może  wydarzyć się coś strasznego. Spokojnie!!! Drobne urazy podczas wakacji to normalna sprawa, która niekoniecznie musi Tobie popsuć  wypoczynek.
Team Prevent radzi, jak zachować się w sytuacjach kryzysowych, aby były one jak najmniej uciążliwe dla całej rodziny.
Użądlenie pszczoły, poparzenie słoneczne otarcia, urazy?
Naucz się oceniać sytuacje i sprawdź, kiedy i jak udzielić pierwszej pomocy.

Skaleczenia, otarcia skóry
Jeśli dziecko się przewróci i dojdzie do otarcia naskórka:

  • oczyść ranę,
  • przemyj skórę wodą utlenioną,
  • jeżeli rana jest głębsza, a krwawienie nie ustępuje  uciskaj miejsce bezpośrednio na ranie i jak najszybciej udaj się do lekarza.

Oparzenia słoneczne
Przed wyjściem na słońce koniecznie zabezpiecz skórę odpowiednim kremem z filtrem. Należy pamiętać o nakryciu głowy. Jeżeli mimo tej profilaktyki po powrocie do domu zobaczysz na skórze  zaczerwienienia, użyj odpowiedniego balsamu nawilżającego przeciwko oparzeniom.

Udzielając pierwszej pomocy pamiętaj o tym, aby postępować zgodnie z zasadą "po pierwsze nie szkodzić", a także o swoim bezpieczeństwie.

Skontaktuj się z nami

Zamów bezpłatny materiał informacyjny
Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn
Praca zespołowa

Zarządzanie zespołem

Każdy szef, dyrektor, czy kierownik jest przywódcą, na którym spoczywa odpowiedzialność formowania i zarządzania zespołem pracowników, niezależnie od tego czy podlega mu jeden pracownik, czy kilkunastoosobowy zespół. Dobre zarządzanie polega

Czytaj więcej »
System zarządzania jakością wg VDA 6.1

System zarządzania jakością wg VDA 6.1

Certyfikowany system zarządzania jakością wg standardu IATF 16949 to wciąż najpopularniejsza certyfikacja w branży motoryzacyjnej. Zgodnie z podręcznikiem Wytyczne do certyfikacji na zgodność ze standardem IATF 16949: „(…) IATF 16949

Czytaj więcej »
Praca zdalna wady i zalety

Praca zdalna – wady i zalety

Pandemia koronawirusa spowodowała tymczasowe zamknięcie wielu miejsc pracy i zmianę trybu pracy na zdalną. Była to niezwykle istotna zmiana, a zarazem nowe wyzwanie zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. W

Czytaj więcej »

Otrzymaj BEZPŁATNY dostęp
do szkolenia online

“Szczepienia przeciwko COVID-19 w kontekście prawa pracy”

Wypełnij formularz i obejrzyj webinar dotyczący szczepień przeciwko COVID-19 w kontekście prawa pracy, podczas którego ekspert w zakresie prawa pracy zwraca uwagę na aspekty organizacji szczepień w firmach, a także porusza temat edukowania pracowników.