Fundusze Unijne

Ciekawostki i nowości 2

ICE – w nagłym wypadku!

ICE lub I.C.E. (ang. In Case of Emergency, pol. w nagłym wypadku) to międzynarodowy skrót informujący z kim powinni się skontaktować ratownicy w razie nagłego wypadku.

Pomysł numeru ICE powstał z inicjatywy włoskich ratowników, którzy zauważyli lukę informacyjną w kontakcie z rodziną i bliskimi poszkodowanych. Akcja ma zasięg europejski. Dzięki zapisaniu pod hasłem ICE1, ICE2 w książce adresowej telefonu komórkowego numerów osób najbliższych ułatwimy pracę ratownikom.

W trosce o Państwa bezpieczeństwo pragniemy poinformować o prowadzonej akcji oraz zachęcić do  zadania sobie tego naprawdę niewielkiego wysiłku i wprowadzenia numeru ICE w Państwa telefonach komórkowych. To nic nie kosztuje, a może, w razie potrzeby, uratować Państwu życie. W związku z powyższym zachęcamy Państwa do umieszczenia na liście kontaktów w swoich telefonach przed nazwami swoich bliskich skrótu ICE. Wpisanie więcej niż jednej osoby do takiego kontaktu wymaga następującego oznaczenia: ICE1, ICE2, ICE3, itd.

Uważamy, że każda akcja, która choć trochę może zwiększyć szanse na przeżycie jest słuszna. Ceńmy swoje życie i róbmy wszystko by móc cieszyć się nim jak najdłużej!

Jeżeli chcą Państwo uzskać więcej informacji na powyższy temat prosimy o kontakt z nami.
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij w LinkedIn