Ciekawostki i nowości

I pomoc na imprezach masowych
Każda impreza masowa charakteryzuje się możliwością wystąpienia sytuacji nieprzewidzianych. Mając do czynienia z dużym nagromadzeniem ludzi i emocji, trzeba być przygotowanym na nagłe pogorszenie zdrowia uczestników imprezy. Dotyczy to także zawodników, jeśli jest to impreza o charakterze sportowym. Prawidłowe zabezpieczenie imprezy pod kątem medycznym daje możliwość uchronienia organizatorów przed konsekwencjami natury prawnej i odszkodowawczej.

Podczas różnego rodzaju eventów ludzie powinni się czuć bezpiecznie. Dlatego też należy  w trakcie organizacji imprezy przemyśleć kwestię bezpieczeństwa i zadbać o profesjonalną pomoc, zabezpieczenie medyczne oraz przeciwpożarowe.

Karetka z wykwalifikowanym personelem, patrole ratowników medycznych, czy po prostu polowy punkt medyczny podnosi poziom bezpieczeństwa imprezy oraz jednoznacznie określa miejsce, w którym można uzyskać pomocy medycznej.

Często się zdarza, że dana osoba nie wie jak reagować w sytuacji rzeczywistego zagrożenia. Ludzie tracą opanowanie, pojawia się strach, panika, paraliż – efektem końcowym jest nie udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym. Zorganizowanie pokazu pierwszej pomocy wraz z pozorowanym wypadkiem jest świetną okazją do zrozumienia i oswojenia się
z prawidłowym działaniem w sytuacji nagłej oraz organizacją miejsca zdarzenia. Taka tematyka eventowa świetnie przyciąga zainteresowanie osób dorosłych. Życie mamy tylko jedno, a w sytuacji zagrożenia nikt nie chce pozostać bez pomocy.

Aby nasze społeczeństwo było coraz bardziej świadome swojej odpowiedzialności za życie i zdrowie innych osób, edukację w tym kierunku należy rozpocząć jak najwcześniej. W tym celu nasza firma zorganizowała Akcję Miś Bohater. Naszą misją jest zaszczepienie ducha pomagania u najmłodszych oraz nauka prawidłowego reagowania w różnych sytuacjach nagłego wypadku. Miś Bohater to nauka pierwszej pomocy poprzez zabawę, w wyniku przejścia przez dziecko poszczególnych stacji tematycznych otrzymuje ono w nagrodę pluszowego misia lub też inną nagrodę. Akcja ta cieszy się ogromnym powodzeniem zarówno na różnego rodzaju eventach jak i w przedszkolach.

Jeśli organizują Państwo firmowy event i chcieliby jeszcze bardziej uatrakcyjnić imprezę czy też zapewnić zabezpieczenie medyczne bardzo prosimy o kontakt, chętnie doradzimy, pomożemy, zorganizujemy.

Skontaktuj się z nami

Zamów bezpłatny materiał informacyjny
Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn
Zanim zgubisz telefon

Zanim zgubisz telefon

Smartfon to bardzo przydatne urządzenie, dzięki któremu zawsze mamy przy sobie wszystkich naszych znajomych, sumę ludzkiej wiedzy czy sporą część naszej pracy służbowej. Używamy go praktycznie cały czas, więc jego

Czytaj więcej »
SQDA kompulsywne jedzenie ze stresu

Jak pokonać kompulsywne objadanie się?

Dla wielu z nas jedzenie nie jest wyłącznie koniecznością, ale i przyjemnością. Spotykamy się z bliskimi w restauracjach serwujących pyszne potrawy, chętnie sięgamy po słodycze. Jedzenie może jednak stać się

Czytaj więcej »