Ciekawostki i nowości

I pomoc na imprezach masowych
Każda impreza masowa charakteryzuje się możliwością wystąpienia sytuacji nieprzewidzianych. Mając do czynienia z dużym nagromadzeniem ludzi i emocji, trzeba być przygotowanym na nagłe pogorszenie zdrowia uczestników imprezy. Dotyczy to także zawodników, jeśli jest to impreza o charakterze sportowym. Prawidłowe zabezpieczenie imprezy pod kątem medycznym daje możliwość uchronienia organizatorów przed konsekwencjami natury prawnej i odszkodowawczej.

Podczas różnego rodzaju eventów ludzie powinni się czuć bezpiecznie. Dlatego też należy  w trakcie organizacji imprezy przemyśleć kwestię bezpieczeństwa i zadbać o profesjonalną pomoc, zabezpieczenie medyczne oraz przeciwpożarowe.

Karetka z wykwalifikowanym personelem, patrole ratowników medycznych, czy po prostu polowy punkt medyczny podnosi poziom bezpieczeństwa imprezy oraz jednoznacznie określa miejsce, w którym można uzyskać pomocy medycznej.

Często się zdarza, że dana osoba nie wie jak reagować w sytuacji rzeczywistego zagrożenia. Ludzie tracą opanowanie, pojawia się strach, panika, paraliż – efektem końcowym jest nie udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym. Zorganizowanie pokazu pierwszej pomocy wraz z pozorowanym wypadkiem jest świetną okazją do zrozumienia i oswojenia się
z prawidłowym działaniem w sytuacji nagłej oraz organizacją miejsca zdarzenia. Taka tematyka eventowa świetnie przyciąga zainteresowanie osób dorosłych. Życie mamy tylko jedno, a w sytuacji zagrożenia nikt nie chce pozostać bez pomocy.

Aby nasze społeczeństwo było coraz bardziej świadome swojej odpowiedzialności za życie i zdrowie innych osób, edukację w tym kierunku należy rozpocząć jak najwcześniej. W tym celu nasza firma zorganizowała Akcję Miś Bohater. Naszą misją jest zaszczepienie ducha pomagania u najmłodszych oraz nauka prawidłowego reagowania w różnych sytuacjach nagłego wypadku. Miś Bohater to nauka pierwszej pomocy poprzez zabawę, w wyniku przejścia przez dziecko poszczególnych stacji tematycznych otrzymuje ono w nagrodę pluszowego misia lub też inną nagrodę. Akcja ta cieszy się ogromnym powodzeniem zarówno na różnego rodzaju eventach jak i w przedszkolach.

Jeśli organizują Państwo firmowy event i chcieliby jeszcze bardziej uatrakcyjnić imprezę czy też zapewnić zabezpieczenie medyczne bardzo prosimy o kontakt, chętnie doradzimy, pomożemy, zorganizujemy.

Skontaktuj się z nami

Zamów bezpłatny materiał informacyjny
Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn
Nowe wymagania FMEA

Nowe wymagania FMEA

W czerwcu 2019 roku ukazało się długo wyczekiwane wspólne podejście AIAG&VDA do analizy FMEA. Podręcznik wkrótce ukaże się w języku polskim i dostępny będzie w Wydawnictwie Team Prevent. Nowy podręcznik

Czytaj więcej »
Powrót do normalności

Powrót do normalności…

Hedoniczna adaptacja – to koncepcja w psychologii koncentrująca się na szczęściu i dobrym samopoczuciu. Określana jest jako zdolność umysłu do szybkiego zaakceptowania czegoś w środowisku i powrotu do pewnego poziomu

Czytaj więcej »
Praca zdalna wady i zalety

Praca zdalna – wady i zalety

Pandemia koronawirusa spowodowała tymczasowe zamknięcie wielu miejsc pracy i zmianę trybu pracy na zdalną. Była to niezwykle istotna zmiana, a zarazem nowe wyzwanie zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. W

Czytaj więcej »

Otrzymaj BEZPŁATNY dostęp
do szkolenia online

“Szczepienia przeciwko COVID-19 w kontekście prawa pracy”

Wypełnij formularz i obejrzyj webinar dotyczący szczepień przeciwko COVID-19 w kontekście prawa pracy, podczas którego ekspert w zakresie prawa pracy zwraca uwagę na aspekty organizacji szczepień w firmach, a także porusza temat edukowania pracowników.