Ciekawostki i nowości

I pomoc na imprezach masowych
Każda impreza masowa charakteryzuje się możliwością wystąpienia sytuacji nieprzewidzianych. Mając do czynienia z dużym nagromadzeniem ludzi i emocji, trzeba być przygotowanym na nagłe pogorszenie zdrowia uczestników imprezy. Dotyczy to także zawodników, jeśli jest to impreza o charakterze sportowym. Prawidłowe zabezpieczenie imprezy pod kątem medycznym daje możliwość uchronienia organizatorów przed konsekwencjami natury prawnej i odszkodowawczej.

Podczas różnego rodzaju eventów ludzie powinni się czuć bezpiecznie. Dlatego też należy  w trakcie organizacji imprezy przemyśleć kwestię bezpieczeństwa i zadbać o profesjonalną pomoc, zabezpieczenie medyczne oraz przeciwpożarowe.

Karetka z wykwalifikowanym personelem, patrole ratowników medycznych, czy po prostu polowy punkt medyczny podnosi poziom bezpieczeństwa imprezy oraz jednoznacznie określa miejsce, w którym można uzyskać pomocy medycznej.

Często się zdarza, że dana osoba nie wie jak reagować w sytuacji rzeczywistego zagrożenia. Ludzie tracą opanowanie, pojawia się strach, panika, paraliż – efektem końcowym jest nie udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym. Zorganizowanie pokazu pierwszej pomocy wraz z pozorowanym wypadkiem jest świetną okazją do zrozumienia i oswojenia się
z prawidłowym działaniem w sytuacji nagłej oraz organizacją miejsca zdarzenia. Taka tematyka eventowa świetnie przyciąga zainteresowanie osób dorosłych. Życie mamy tylko jedno, a w sytuacji zagrożenia nikt nie chce pozostać bez pomocy.

Aby nasze społeczeństwo było coraz bardziej świadome swojej odpowiedzialności za życie i zdrowie innych osób, edukację w tym kierunku należy rozpocząć jak najwcześniej. W tym celu nasza firma zorganizowała Akcję Miś Bohater. Naszą misją jest zaszczepienie ducha pomagania u najmłodszych oraz nauka prawidłowego reagowania w różnych sytuacjach nagłego wypadku. Miś Bohater to nauka pierwszej pomocy poprzez zabawę, w wyniku przejścia przez dziecko poszczególnych stacji tematycznych otrzymuje ono w nagrodę pluszowego misia lub też inną nagrodę. Akcja ta cieszy się ogromnym powodzeniem zarówno na różnego rodzaju eventach jak i w przedszkolach.

Jeśli organizują Państwo firmowy event i chcieliby jeszcze bardziej uatrakcyjnić imprezę czy też zapewnić zabezpieczenie medyczne bardzo prosimy o kontakt, chętnie doradzimy, pomożemy, zorganizujemy.

Skontaktuj się z nami

Zamów bezpłatny materiał informacyjny
Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn
SQDA kompulsywne jedzenie ze stresu

Jak pokonać kompulsywne objadanie się?

Dla wielu z nas jedzenie nie jest wyłącznie koniecznością, ale i przyjemnością. Spotykamy się z bliskimi w restauracjach serwujących pyszne potrawy, chętnie sięgamy po słodycze. Jedzenie może jednak stać się

Czytaj więcej »
Magazynowanie odpadów nowe obowiązki

Magazynowanie odpadów: nowe obowiązki

Po „rewolucji śmieciowej” i nowelizacji ustawy o odpadach w 2018 roku nakładającej obostrzenia na gospodarujących odpadami m. in. poprzez ograniczenie czasu magazynowania odpadów, wprowadzenie systemu wizyjnego miejsc magazynowania odpadów oraz

Czytaj więcej »
Rozwój w czasie pandemii

Rozwój w czasie pandemii

Pandemia zmieniła nasze nawyki i przyzwyczajenia. Na całym świecie edukacja przeniosła się do internetu, a e-learning stał się naszą nową rzeczywistością. Wiele firm wprowadza do swoich usług szkolenia w formie

Czytaj więcej »