Co godzinę dochodzi do 106 różnego rodzaju ataków informatycznych

Jak pokazują wyniki raportu 2015 Security Report przygotowanego przez firmę Check Point Software Technologies z każdym rokiem rośnie zagrożenie IT. W 2014 roku na całym świecie odnotowano co godzinę 106 różnego rodzaju ataków informatycznych wymierzonych w firmy i instytucje, to aż 48 razy więcej niż rok wcześniej.

Co więcej największym obecnie zagrożeniem dla firm okazały się smartfony, tablety i laptopy, z których korzystają pracownicy. W konsekwencji aż 96 procent badanych firm w roku 2014 korzystało z „niebezpiecznych aplikacji”.

Jednak nie są to jedyne zagrożenia dla organizacji i firm. Aż 81 procent firm zanotowało incydenty utraty danych na skutek wewnętrznych problemów sieci lub braku przestrzegania zasad bezpieczeństwa wśród pracowników.

Jak widać zatem problem ten dotyczy zdecydowanej większości firm i jedynie odpowiednie zabezpieczenia są w stanie uchronić poufne dane firmowe. Potwierdzają to także sami badani: 72 procent firm na świecie uznało, że poufne dane firmowe są najbardziej wrażliwym i zagrożonym ze strony cyberprzestępców  czynnikiem biznesu.

Jakie kroki należy zatem podjąć, aby ryzyko to ograniczyć do minimum? Przede wszystkim przeanalizować możliwe zagrożenia oraz wybrać odpowiedniego partnera. Profesjonalna i rzetelna współpraca na poziomie IT, w każdej firmie – zarówno tej małej jak i dużej, jest w stanie zagwarantować odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn

Depresja – choroba duszy i ciała

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), depresja jest najczęściej występującym zaburzeniem psychicznym na świecie. Jako statystyczny problem zdrowotny aktualnie zajmuje 4. miejsce w rankingu chorób XXI wieku. Szacuje się, że

Czytaj więcej »

III BRUNCH JAKOŚCIOWY już za nami!

Dziękujemy Państwu za udział w III BRUNCHU JAKOŚCIOWYM! Zapraszamy na kolejne edycje spotkań w nowym roku. ***** Zapraszamy Państwa do udziału w organizowanym przez Team Prevent Poland III BRUNCHU JAKOŚCIOWYM.

Czytaj więcej »
SQD Alliance inwestuje w platformę robotów

SQDA zainwestowało w platformę robotów

Jak informowaliśmy w sierpniu br. SQD Alliance zostało jednym z inwestorów pierwszej na świecie platformy robotów DBR77.com. Co to oznacza dla dalszego rozwoju SQD Alliance oraz jakie perspektywy na przyszłość

Czytaj więcej »

Wakacje z licencją!

Jeżeli wakacyjne miesiące, a w szczególności lipiec nie kojarzą się Państwu z letnimi wyjazdami i beztroskim wypoczynkiem, a raczej zapowiadają pracę w biurze, zapraszamy do Pszczyny! Team Prevent umożliwia połączenie

Czytaj więcej »