Fundusze Unijne

Co godzinę dochodzi do 106 różnego rodzaju ataków informatycznych

Jak pokazują wyniki raportu 2015 Security Report przygotowanego przez firmę Check Point Software Technologies z każdym rokiem rośnie zagrożenie IT. W 2014 roku na całym świecie odnotowano co godzinę 106 różnego rodzaju ataków informatycznych wymierzonych w firmy i instytucje, to aż 48 razy więcej niż rok wcześniej.

Co więcej największym obecnie zagrożeniem dla firm okazały się smartfony, tablety i laptopy, z których korzystają pracownicy. W konsekwencji aż 96 procent badanych firm w roku 2014 korzystało z „niebezpiecznych aplikacji”.

Jednak nie są to jedyne zagrożenia dla organizacji i firm. Aż 81 procent firm zanotowało incydenty utraty danych na skutek wewnętrznych problemów sieci lub braku przestrzegania zasad bezpieczeństwa wśród pracowników.

Jak widać zatem problem ten dotyczy zdecydowanej większości firm i jedynie odpowiednie zabezpieczenia są w stanie uchronić poufne dane firmowe. Potwierdzają to także sami badani: 72 procent firm na świecie uznało, że poufne dane firmowe są najbardziej wrażliwym i zagrożonym ze strony cyberprzestępców  czynnikiem biznesu.

Jakie kroki należy zatem podjąć, aby ryzyko to ograniczyć do minimum? Przede wszystkim przeanalizować możliwe zagrożenia oraz wybrać odpowiedniego partnera. Profesjonalna i rzetelna współpraca na poziomie IT, w każdej firmie – zarówno tej małej jak i dużej, jest w stanie zagwarantować odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij w LinkedIn

Chcesz o coś zapytać?