Fundusze Unijne

Dni Zdrowia W BAD GmbH

W połowie maja w siedzibie głównej BAD mieszczącej się
w Bonn odbyły się coroczne Dni Zdrowia. W evencie tym, oprócz pracowników BAD, miała przyjemność uczestniczyć również kilkuosobowa reprezentacja Team Prevent Poland. Podczas tegorocznych Dni Zdrowia wachlarz oferowanych stoisk
i konsultacji był bardzo szeroki, począwszy od stoisk pomiaru cholesterolu, cukru oraz ciśnienia po pomiary BMI (Indeksu Masy Ciała).

Dużą ciekawość wzbudził także pomiar mięśni grzbietu. Nietypowa, przypominająca swoją budową sprzęt fitness konstrukcja, precyzyjnie obliczała wytrzymałość naszych pleców
w stosunku do mięśni brzucha. Dodatkowo podczas profesjonalnej konsultacji ze specjalistą otrzymaliśmy pełną informację o wynikach testu, ewentualnych skutkach zdrowotnych oraz o ćwiczeniach, które powinniśmy wykonywać w celu wzmocnienia odpowiednich parti mięśni.

Kolejnym punktem na mapie Dni Zdrowia okazał się być test żył. Już po kilku minutach bezbolesnego badania otrzymaliśmy informacje dotyczące stanu żył, ich ewentualnych schorzeń oraz wskazówki odnoszące się do działań profilaktycznych.

Uczestnikom Dni Zdrowia zaproponowano również ćwiczenia
z taśmami Thera-Band oraz wykłady na temat wpływu stylu życia na nasz organizm. Kilkunastominutowe ćwiczenia pokazały jak skutecznie i możliwie szybko wzmocnić mięśnie i poprawić nasze samopoczucie. W ramach ćwiczeń ruchowych dostępne było również stoisko z platformą balansową. Z pozoru proste do wykonania zadanie okazało się nie lada wyzwaniem, a utrzymanie przez dłuższą chwilę równowagi ciała było wręcz niemożliwe.

Zdecydowanie najciekawszym pod względem zmian
w świadomości postrzegania osób starszych było stanowisko, proponujące symulację fizycznej kondycji osoby w podeszłym wieku. Specjalistyczny strój zaopatrzony w obciążenia
i usztywnienia stawów, podobnie ograniczający zdolność widzenia
i słyszenia imitował stan organizmu u osób starszych.

Różnorodność stanowisk i możliwych do wykonania pomiarów sprawia, że Dni Zdrowia organizowane na terenie zakładu pracy cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony pracowników. Dodatkowo jest to doskonała okazja do skontrolowania swojego stanu zdrowia i pogłębienia wiedzy na temat zachowań prozdrowotnych.

Więcej informacji tutaj

    Chcesz o coś zapytać?