Fundusze Unijne

Finał akcji „Szczęśliwsze dzieci”

W miniony czwartek 24 kwietnia br. oficjalnie zakończyła się akcja „Szczęśliwsze dzieci”. Akcja, która powstała z inicjatywy pracowników BAD oraz przy wsparciu Team Prevent Poland okazała się ogromnym sukcesem i przeszła najśmielsze oczekiwania jej pomysłodawców. W zbiórkę darów dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych zaangażowali się pracownicy z blisko 200 niemieckich oddziałów BAD oraz oddziałów Team Prevent Poland.

Wspólnymi siłami udało się zebrać ponad 80 pudeł zabawek, które przy wsparciu MBS Logistics 16 kwietnia przebyły długą podróż z Bonn do Lipska, gdzie dzieci z miejscowego przedszkola również zaangażowały się w akcję i dzielnie pomagały w pakowaniu zabawek. Z Lipska zabawki dotarły do siedziby Team Prevent w Pszczynie. Zebrane dary przejechały ponad 1000 km, by trafić do dzieci z 5 placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu powiatu pszczyńskiego oraz podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Jeśli możliwe byłoby zobrazowanie rozmiarów całego przedsięwzięcia, to śmiało można powiedzieć, że każdy kilometr trasy pomiędzy Bonn a Pszczyną to jedna zabawka.

Pierwsze zabawki dotarły do dzieci w piątek 18 kwietnia. Już przed Wielkanocą zabawkami cieszyły się dzieci z:
– SOS Wioski Dziecięce w Siedlcach i Kraśniku,
– Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań” w Pszczynie.

Kolejne paczki trafiły, w czwartek 24 kwietnia, do podopiecznych:
– Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Pszczynie, budujący Dom Kulejących Aniołów.
– Specjalistycznego Ośrodka Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjnych dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących w Rudołtowicach,
– Caritas Archidiecezji Katowickiej Świetlica Środowiskowa w Pszczynie,
– Ochronki przy Parafii Rzymskokatolickiej Wszystkich Świętych w Pszczynie.

Każda rozdana zabawka wzbudziła uśmiech na twarzy dzieci. Ogromna radość maluchów pokazała, że jest wciąż wiele dzieci, dla których nasza niewielka pomoc znaczy bardzo dużo. Tym bardziej cieszymy się, że akcja, której rozmiary przeszły najśmielsze oczekiwania jej pomysłodawców, spotkała się z tak pozytywną reakcją ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Jak powiedział pan Donat Thomanek, członek Zarządu Team Prevent – Byliśmy zaskoczeni, jak wiele radości może przynieść jeden miś i paczka kredek. Bezcenny był widok dzieciaków rzucających się na ogromnego pluszowego tygrysa czy wzruszenie w oczach obdarowanych osób. Dzisiaj wiem, że organizacja tej akcji to była dobra decyzja i z całą pewnością w przyszłości będziemy kontynuować takie działania.

Honorowym patronatem objął akcję burmistrz miasta Pszczyna pan Dariusz Skrobol oraz starosta pszczyński pan Paweł Sadza.

Organizatorzy akcji dziękują wszystkim osobom, które zaangażowały się w tę szlachetną akcję i zechciały podzielić się radością z obdarowanymi dziećmi.

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij w LinkedIn