FLOŚ

Tematyka tegorocznego Forum, które odbędzie się w Czechowicach-Dziedzicach w dniu 10.10.2018 r. skupi się wokół koncepcji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, promowanej obecnie m.in. przez Komisję Europejską oraz Rząd RP, powiązanej z nią strategii ochrony środowiska ONZ – „Czystsza Produkcja” oraz jej wdrażania w polskich instytucjach, w tym przede wszystkim w przedsiębiorstwach.

Gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ) to regeneracyjny system gospodarczy, polegający na stopniowym przechodzeniu od modelu gospodarczego wyprodukuj – użyj – wyrzuć, na model zaprojektuj – wyprodukuj – użyj – wykorzystaj ponownie.

Czystsza Produkcja (CP) nadaje priorytet rozwiązaniom z zakresu zapobiegania zanieczyszczeniom i marnotrawstwu zasobów u źródeł ich powstawania, tj. w procesach wytwarzania, zaopatrzenia, a nawet projektowania wyrobów i usług.

Podczas FLOŚ odpowiemy na pytania:

  • Na czym polega Gospodarka o Obiegu Zamkniętym?
  • Jak wiąże się z nią strategia ochrony środowiska ONZ, znana jako „Cleaner Production” („Czystsza Produkcja”)?
  • Jakie korzyści mogą one przynieść dla przedsiębiorstwa?

Prelekcja merytoryczna prowadzona będzie przez ekspertów Stowarzyszenia Polski Ruch Czystszej Produkcji, w tym przez Prezesa Zarządu ww. Stowarzyszenia – dr inż. Michała Jana Cichego, Eksperta Czystszej Produkcji. W części dotyczącej dobrych praktyk zostaną szczegółowo zaprezentowane przykładowe wdrożenia z zakresu GOZ/CP w zakładach produkcyjnych działających na terenie województwa śląskiego.

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn
Szkolenie online pokazowe

Weź udział w pokazowym szkoleniu online

Jeśli zastanawiasz się, czy szkolenie online to dobre rozwiązanie dla Ciebie i Twoich pracowników, weź udział w godzinnym, bezpłatnym szkoleniu pokazowym, podczas którego przekonasz się, dlaczego warto. Szkolenia otwarte, jakie do

Czytaj więcej »

Relaks w miejscu pracy – otoczenie

Relaks jest stanem psychicznego i fizycznego odprężenia, w którym występuje miarowy, głęboki i spokojny oddech, serce pracuje rytmicznie i powoli, ciśnienie krwi jest stałe, wśród fal mózgowych rejestrowanych przez elektroencefalograf

Czytaj więcej »