Interakcje leków z jedzeniem

Istnieje wiele zależności między tym co jemy a przyjmowanymi lekami. Poprzez niewłaściwą dietę efekt terapeutyczny leków może być osłabiony lub wzmożony, a także mogą nastąpić niebezpieczne powikłania.

Dlatego w poszczególnych przypadkach istotny jest nie tylko czas przyjmowania leków, ale także składniki naszej diety.

O czym warto pamiętać?

  • Uważnie przeczytaj ulotkę załączoną do lekarstw.
  • W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących interakcji pomiędzy stosowaną dietą i zażywanymi lekarstwami należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
  • Przestrzegaj zaleceń producenta leku – spożywaj leki przed, w trakcie lub po posiłku. Leki, których wchłanianie jest zaburzone w trakcie interakcji z produktami spożywczymi należy przyjmować na 2 godziny przed posiłkiem lub nie wcześniej niż 2 godziny po posiłku.
  • Niemalże wszystkie leki powinny być popijane wodą (szczegółowe informacje znajdują się w ulotce dot. danego leku).

Sprawdź jak możemy Ci pomóc

Dowiedz się więcej o zdrowym odżywianiu

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn
Rozwój w czasie pandemii

Rozwój w czasie pandemii

Pandemia zmieniła nasze nawyki i przyzwyczajenia. Na całym świecie edukacja przeniosła się do internetu, a e-learning stał się naszą nową rzeczywistością. Wiele firm wprowadza do swoich usług szkolenia w formie

Czytaj więcej »
Korzyści z pandemii #zostańwdomu

Korzyści z pandemii

Cykl artykułów #zostańwdomu Co byś zrobił, gdybyś musiał zostać w domu na zawsze? Jakbyś wtedy żył? Jakie byłyby Twoje obowiązki i rozrywki? Niektórzy z nas właśnie tak funkcjonują na co

Czytaj więcej »