Jak przygotować auto przed wyjazdem na wakacje

Piękna pogoda oraz wysokie temperatury skłaniają nas do planowania wakacyjnych wyjazdów. Niewątpliwie każda wakacyjna przygoda zaczyna się od podróży. Najczęściej wybieranymi środkami komunikacji podczas wakacyjnych podróży są samochody.

Przed dalekimi podróżami warto w pierwszej kolejności zadbać o właściwy stan techniczny pojazdu. Jeśli nie czujemy się na siłach, aby samodzielnie oszacować stan naszego pojazdu, możemy udać się naszym autem do stacji kontroli pojazdów lub do mechanika.

W przypadku nowych samochodów wystarczy kontrola stanu płynów eksploatacyjnych. Na każdym zbiorniku z płynem znajduje się miarka, dzięki której możemy z dużą dokładnością oszacować, czy ilość np. oleju silnikowego mieści się na optymalnym poziomie. Warto pamiętać,  że kontroli stanu płynów eksploatacyjnych dokonujemy na zimnym silniku.

Kolejnym ważnym aspektem technicznym, mającym znaczący wpływ na bezpieczeństwo na drodze, są opony. Nie mogą one posiadać widocznych ubytków i pęknięć oraz startego bieżnika przekraczającego powierzchnie wskaźnika kontrolnego. Pamiętajmy również o właściwym ciśnieniu powietrza w oponach. Odpowiednie wartości ciśnienia do obciążenia najczęściej są podane na osłonie wlewu paliwa.

Każdy pojazd powinien być wyposażony w gaśnicę, trójkąt ostrzegawczy oraz apteczkę. Rzadko się o tym pamięta, ale należy zadbać, aby nie leżały na dnie bagażnika przygniecione bagażami w chwili, gdy będą naprawdę potrzebne.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie pracy

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn
Komputer do biura i pracy

Jaki komputer wybrać do biura?

Praca bez dobrego komputera dzisiaj jest praktycznie niemożliwa. Sprzęt, który działa szybko, nie zawodzi, jest na wagę złota. Ale na co tak naprawdę należy zwrócić uwagę wybierając komputer, który ma

Czytaj więcej »
Ergonomia stanowiska pracy

Ergonomiczne miejsce pracy

Podczas swojej pracy większość czasu spędzasz przy biurku, przed komputerem? Osiem godzin dziennie, codziennie to dużo czasu. Odpowiednie ustawienie biurka, krzesła i monitora ma wpływ na Twoje zdrowie, samopoczucie w

Czytaj więcej »