Fundusze Unijne

Jedz zdrowo i bądź „fit” ze smartfonem

Wraz z erą smartfonów pojawiło się bardzo wiele aplikacji, które ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie. Coraz popularniejsze są aplikacje w kategorii zdrowie&fitness, które wspierają nas nie tylko w walce z nadwagą, ale pomagają poprawić jakość naszego stylu życia i odżywiania.

Dzięki aplikacjom możemy bez przeszkód czerpać wiedzę na temat zdrowego odżywiania, śledzić swoje postępy w zrzucaniu zbędnych kilogramów, planować dietę oraz monitorować swoją aktywność fizyczną. Przedstawiamy najciekawsze z nich.

Shape Habits

Aplikacja, która nie liczy zjedzonych kalorii, ani przebytych kilometrów. Shape Habits to swego rodzaju notes, w którym zapisujemy wszystko co zjedliśmy danego dnia. Dzięki konsekwentnym zapiskom otrzymujemy formę codziennego menu. Poprzez generowany raz w tygodniu raport, możemy dostrzec, które błędy w odżywianiu popełniamy, co powinniśmy zmienić oraz które produkty powinniśmy wyeliminować z naszej diety.

Calorie Counter

To bogata i łatwa w obsłudze aplikacja, dzięki której możemy dokładnie policzyć zjedzone podczas posiłku kalorie. W bazie aplikacji znajduje się ponad 500 tys. produktów ze szczegółowymi opisami wartości odżywczych. Dodatkowo aplikacja oferuje nam kontrolowanie wagi oraz dziennik treningów. 

Daily Water

Specjalna aplikacja, która pomaga nam pamiętać o regularnym piciu wody. O określonych godzinach aplikacja wysyła komunikat przypominający o wypiciu kolejnej szklanki wody. Co ważne sami ustalamy sobie grafik, a po wypiciu danej szklanki odznaczamy ją w dziennym harmonogramie. Aplikacja umożliwia późniejsze sprawdzenie ile wody pijemy w ciągu dnia, tygodnia czy nawet miesiąca.

Fitocracy

Aplikacja dla osób lubiących rywalizację. Fitocracy funkcjonuje na zasadzie gier komputerowych, gdzie jej użytkownicy zbierają punkty i rywalizują ze sobą tak jak komputerowi gracze. Różnica polega na tym, że punkty zdobywane są za ćwiczenia na siłowni, bieganie, aerobik itp. Zebrane punkty oraz zrzucone kilogramy gwarantują przejście do kolejnego poziomu „gry”.

Endomondo

Jedna z najpopularniejszych aplikacji dedykowanych aktywności fizycznej.  Rozpoczynając trening wpisujemy swój wiek i wagę oraz wybieramy dyscyplinę sportową, którą uprawiamy w danej chwili, a aplikacja oblicza m.in. pokonany dystans, liczbę spalonych kalorii, a także (dzięki GPS) rejestruje przebytą, np. podczas biegu, trasę.

Więcej informacji tutaj

    Chcesz o coś zapytać?