Kolejne zmiany w KP – urlopy wychowawcze do poprawki

Z dniem 1 października 2013 r. planowane jest wprowadzenie kolejnych nowości związanych z wdrożeniem unijnych przepisów dotyczących urlopów wychowawczych.

Celem zmian zaproponowanych przez Rząd jest wprowadzenie równych szans na rynku pracy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Z projektu wynika, że ojciec będzie miał prawo do miesięcznego urlopu wychowawczego, którego nie będzie mógł przenieść na matkę dziecka. W razie jego nie wykorzystania urlop przepadnie.  

Kolejna planowana innowacja będzie polegać na tym, że urlop ten będzie mógł być wykorzystany w maksymalnie 5 częściach, a nie 4 jak dotychczas. Nowością będzie również fakt, że rodzice lub opiekunowie będą mogli korzystać z urlopu wychowawczego jednocześnie przez okres nie dłuższy niż 4 miesiące. Urlop wychowawczy nie będzie również obniżał nam w danym roku wymiaru urlopu wypoczynkowego.

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z nami za pomocą naszego formularza
Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn
Rozwój w czasie pandemii

Rozwój w czasie pandemii

Pandemia zmieniła nasze nawyki i przyzwyczajenia. Na całym świecie edukacja przeniosła się do internetu, a e-learning stał się naszą nową rzeczywistością. Wiele firm wprowadza do swoich usług szkolenia w formie

Czytaj więcej »
Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

W dniu 5 czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Odpowiedzialność za naszą planetę spoczywa nie tylko na każdym z nas, ale również na firmach i przedsiębiorstwach w których pracujemy, i

Czytaj więcej »

Otrzymaj BEZPŁATNY dostęp
do szkolenia online

“Szczepienia przeciwko COVID-19 w kontekście prawa pracy”

Wypełnij formularz i obejrzyj webinar dotyczący szczepień przeciwko COVID-19 w kontekście prawa pracy, podczas którego ekspert w zakresie prawa pracy zwraca uwagę na aspekty organizacji szczepień w firmach, a także porusza temat edukowania pracowników.