Fundusze Unijne

Koronawirus – co zrobić, kiedy występują objawy

Podejrzenie zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 zachodzi co do osób, u których doszło lub wykazują objawy ciężkiej ostrej infekcji dróg oddechowych.

Jednak objawy ze strony układu oddechowego z towarzyszącą gorączką mogą mieć wiele przyczyn np. wirusową (wirusy grypy, adenowirusy, rynowirusy,  koronawirusy, wirusy paragrypy) czy bakteryjną (pałeczka Haemophilus influenzaea, pałeczka krztuśca, chlamydia, mykoplazama). Należy zachować szczególną ostrożność.

Jeżeli podejrzewasz u siebie zakażenie nowym koronawirusem, a jednocześnie masz objawy takie jak: temperatura ciała powyżej 38℃ oraz kaszel, duszność – powinieneś zgłosić się do szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, najbliższego Twojego miejsca zamieszkania.

Listę szpitali z oddziałami zakaźnymi znajdziesz na stronie Ministerstwa Zdrowia. Ewentualnie możesz po uprzednim kontakcie telefonicznym zgłosić się do stacji sanitarno-epidemiologicznej. Odpowiednie osoby poinstruują o dalszych krokach postępowania.

W przypadku kiedy wróciłeś z zagranicy obowiązuje Cię domowa kwarantanna. W tym czasie powinienieś obserwować swój organizm i mierzyć codziennie temperaturę ciała. W przypadku wystąpienia objawów grypopochodnych oraz wysokiej gorączki pow. 38C podejmij kroki opisane powyżej.

Jeśli nie masz takich objawów jak wysoka gorączka, kaszel i duszności, a mimo to źle się czujesz pozostań w domu. W przypadku wątpliwości co do swojego zdrowia skontaktuj się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.

————————————————————————————————————

Team Prevent chce wspierać Twoją firmę i pracowników w upowszechnianiu wiedzy i rzetelnych, sprawdzonych informacji na temat epidemii koronawirusa, zdrowia i profilaktyki. Nasi eksperci wyposażeni są w nowoczesny sprzęt medyczny, między innymi urządzenia dermalux. Skontaktuj się z nami w sprawie kampanii edukacyjnych, akcji profilaktycznych i szkoleń tematycznych.

Zachęcamy dosprawdzenia oferty szkolenia „W cieniu koronawirusa – profilaktyka zachorowań na wybrane choroby dróg oddechowych”.

Oferujemy również dedykowane plakaty.

W najbliższym czasie będziemy udostępniać kolejne informacje związane z panującą epidemią — naszym celem jest prowadzenie świadomej kampanii informacyjnej, która ma na celu edukację i uspokojenie nastrojów.

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij w LinkedIn