Fundusze Unijne

Koronawirus – fakty i mity

Czy maseczki chronią przed koronawirusem SARS-CoV-2?

Nie zaleca się używania masek na twarz przez zdrowych ludzi w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się SARS-Cov-2.

Noszenie maseczki zasłaniającej usta i nos może pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się niektórych chorób układu oddechowego. Jednak stosowanie samej maseczki nie gwarantuje powstrzymania infekcji i powinno być połączone ze stosowaniem innych środków zapobiegawczych, w tym higieną rąk i zasadami ochrony podczas kaszlu czy kichania oraz unikaniem bliskiego kontaktu z innymi ludźmi (co najmniej 1 metr odległości). Światowa Organizacja Zdrowia doradza racjonalne stosowanie maseczek.

Używaj maseczek tylko wtedy, gdy masz objawy ze strony układu oddechowego (kaszel lub kichanie), podejrzewasz u siebie infekcję SARS-Cov-2 przebiegającą z łagodnymi objawami lub opiekujesz się osobą z podejrzeniem infekcji SARS-Cov-2.

Sprzęt ochrony układu oddechowego powinien być oznakowany znakiem CE, który potwierdza, że został prawidłowo zaprojektowany i skonstruowany, wykonany z właściwych materiałów.

Czy paczki z Chin są bezpieczne?

Osoby otrzymujące paczki z Chin nie są narażone na zarażenie się nowym koronawirusem. Badania dowodzą, że koronawirusy nie przetrwają tak długo na przedmiotach. Czas jego utrzymywania się na powierzchni zależy od wilgotności i temperatury powietrza. Paczki są bezpieczne, bo zanim zostaną dostarczone do Polski, wirus zginie.

Więcej informacji na temat koronawirusa w naszej kampanii edukacyjnej (kliknij tutaj).

————————————————————————————————————

Team Prevent chce wspierać Twoją firmę i pracowników w upowszechnianiu wiedzy i rzetelnych, sprawdzonych informacji na temat epidemii koronawirusa, zdrowia i profilaktyki. Nasi eksperci wyposażeni są w nowoczesny sprzęt medyczny, między innymi urządzenia dermalux. Skontaktuj się z nami w sprawie kampanii edukacyjnych, akcji profilaktycznych i szkoleń tematycznych.

Zachęcamy do sprawdzenia oferty szkolenia „W cieniu koronawirusa – profilaktyka zachorowań na wybrane choroby dróg oddechowych”.

Oferujemy również dedykowane plakaty.

W najbliższym czasie będziemy udostępniać kolejne informacje związane z panującą epidemią — naszym celem jest prowadzenie świadomej kampanii informacyjnej, która ma na celu edukację i uspokojenie nastrojów.

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij w LinkedIn