laptop bhp

Szkolenia bhp kojarzą Ci się z przykrym obowiązkiem? Nie musi tak być!

Przekonaj się, że dzięki nowoczesnemu podejściu oraz interaktywnej formule, szkolenia bhp mogą być ciekawe. ​

Jesteś przedsiębiorcą? Zatrudniasz pracowników? Czy wiesz, że zgodnie z przepisami Kodeksu pracy nie wolno dopuścić do pracy pracownika bez aktualnego szkolenia bhp? Wygodnym i skutecznym sposobem na przeprowadzenie szkolenia bhp są szkolenia e-learningowe.

Dlaczego warto wybrać e-learning bhp?

Interaktywne quizy i ćwiczenia

pozwolą Ci lepiej zapamiętać kluczowe zagadnienia

Filmy instruktażowe

dzięki którym będziesz wiedział jak zachować się w konkretnej sytuacji

Dostęp 24 h

do nowoczesnej platformy e-learningowej

Merytoryczni eksperci

przypisani do każdego szkolenia, którym możesz zadać w każdej chwili pytanie

Kontrola postępów

realizacji szkolenia przez Twoich pracowników dzięki funkcji koordynatora

Zautomatyzowany system

rejestracji oraz wystawiania zaświadczeń o ukończeniu szkolenia

Przetestuj przez 14 dni za darmo!

Jeśli chcesz się przekonać, jak wyglądają nasze szkolenia od środka, co zawierają kursy i dlaczego warto skorzystać pełnej oferty szkoleń e-learningowych skorzystaj z 14-dniowego bezpłatnego okresu testowego, bez jakichkolwiek zobowiązań. ​

Zostaw kontakt! Oddzwonimy i omówimy potrzeby Twojej firmy!

Jak wygląda szkolenie od środka?

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy demo szkolenia e-learningowego. Wykonaj ćwiczenia, poznaj elementy interaktywne, obejrzyj film instruktażowy, zapoznaj się z bazą głosów lektorskich – po prostu przekonaj się, dlaczego warto wykorzystać e-learning w szkoleniu pracowników.

Jakie szkolenia możesz wybrać?

W zakresie e-learningu bhp dostępne są:

 • szkolenia okresowe bhp,
 • szkolenia wstępne bhp,
 • szkolenie z metodyki instruktażu stanowiskowego.

Ale to nie wszystko! W naszej ofercie szkoleń e-learningowych znajdziesz również:

 • szkolenie z pierwszej pomocy,
 • szkolenie z ochrony przeciwpożarowej,
 • szkolenie z podstaw epidemiologii chorób zakaźnych, w tym COVID-19,
 • szkolenie z pracy zdalnej,
 • szkolenie w zakresie ochrony środowiska.
Szkolenia bhp e-learning online

Ile kosztuje szkolenie bhp?

Ceny naszych szkoleń e-learningowych bhp zaczynają się już od 50 PLN netto i uzależnione są od rodzaju szkolenia oraz liczby wykupionych dostępów.

FAQ

Zgodnie z przepisami Kodeksu Pracy nie wolno dopuścić pracownika do pracy, do której wykonywania nie posiada on wymaganych kwalifikacji lub potrzebnych umiejętności, a także dostatecznej znajomości przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Ponadto szkolenie bhp umożliwia uzyskanie, aktualizowanie lub uzupełnienie wiedzy i umiejętności dotyczących wykonywania pracy i zachowania się w zakładzie pracy, w sposób zgodny z przepisami i zasadami bhp.

Szkolenie wstępne – powinno być przeprowadzone w pierwszym dniu zatrudnienia, przed dopuszczeniem pracownika do pracy.

Szkolenie okresowe – powinno wykonać się do dwunastu miesięcy od odbycia szkolenia wstępnego. Wyjątek stanowią pracodawcy oraz osoby kierujące pracownikami, które mają obowiązek przejścia szkolenia okresowego bhp w ciągu sześciu miesięcy od rozpoczęcia pracy.

Forma szkolenia, w jakiej powinien odbyć pracownik zależy od tego, jakie stanowisko zajmuje:

 • pracodawcy wykonujący zadania służby bezpieczeństwa i higieny pracy – szkolenie powinno być zorganizowane w formie kursu lub seminarium,
 • pracodawcy i inne osoby kierujące pracownikami – szkolenie powinno być zorganizowane w formie kursu lub seminarium albo samokształcenia kierowanego,
 • pracownicy zatrudnieni na stanowiskach robotniczych – szkolenie powinno być realizowane przez instruktaż,
 • pracownicy inżynieryjno-techniczni, pracownicy służby bezpieczeństwa i higieny pracy i osoby wykonujące zadania tej służby, pracownicy administracyjno-biurowi oraz pracownicy, których charakter pracy wiąże się z narażeniem na czynniki szkodliwe dla zdrowia, uciążliwe lub niebezpieczne albo z odpowiedzialnością w zakresie bhp – szkolenie powinno być zorganizowane w formie kursu lub seminarium albo samokształcenia kierowanego.

Po upływie roku od odbycia szkolenia wstępnego (instruktażu ogólnego) pracownik powinien przejść szkolenie okresowe. Wyjątek stanowią pracodawcy oraz osoby kierującej pracownikami, którzy mają obowiązek przejścia szkolenia okresowego bhp w ciągu sześciu miesięcy od rozpoczęcia pracy.

Ważność szkolenia okresowego zależy od tego, jakie stanowisko zajmuje pracownik:

 • pracodawcy i inne osoby kierujące pracownikami – 5 lat,
 • pracownicy zatrudnieni na stanowiskach robotniczych – 3 lata,
 • pracownicy zatrudnieni na stanowiskach robotniczych przy pracach szczególnie niebezpiecznych – 1 rok,
 • pracownicy inżynieryjno-techniczni – 5 lat,
 • pracownicy służby bezpieczeństwa i higieny pracy i osoby wykonujące zadania tej służby – 5 lat,
 • pracownicy na stanowiskach administracyjno-biurowych – 6 lat,
 • pracownicy, których charakter pracy wiąże się z narażeniem na czynniki szkodliwe dla zdrowia, uciążliwe lub niebezpieczne albo z odpowiedzialnością w zakresie bhp – 5 lat.

Pracownicy zatrudnieni na stanowisku robotniczym nie mogą odbywać szkolenia okresowego w formie samokształcenia kierowanego (online – tzw. e-learning). Natomiast u reszty grup pracowniczych dopuszcza się tę formę szkolenia.

Czas trwania szkolenia okresowego online jest zależny od samego kursanta i jego zaangażowania w szkolenie. Należy pamiętać, że w celu uzyskania zaświadczenia o ukończonym szkoleniu należy pozytywnie zdać egzamin sprawdzający.

Pracownik może być zwolniony ze szkolenia okresowego w przypadku, gdy:

 • posiada aktualne zaświadczenie o odbyciu wymaganego szkolenia u innego pracodawcy,
 • odbył szkolenie okresowe wymagane dla osoby zatrudnionej na stanowisku należącym do innej grupy stanowisk, jeżeli jego program uwzględnia zakres tematyczny wymagany programem szkolenia okresowego obowiązującego na nowym stanowisku pracy.

Sprawdź opinie naszych kursantów

SQD Alliance Sp. z o.o. nieprzerwanie od 2006 roku dostarcza swoim klientom usługi oraz rozwiązania w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, zdrowia, wsparcia informatycznego oraz jakości, w szczególności w branży motoryzacyjnej. Z poziomu firmy zatrudniającej w 2006 roku kilkanaście osób, do chwili obecnej zespół SQD Alliance rozwinął się do liczby blisko 150 pracowników, wyspecjalizowanych ekspertów w swoich dziedzinach. Wiedza i doświadczenie każdego z nich przyczyniły się do tego, że na przestrzeni ostatnich lat zaufało nam już ponad 2000 przedsiębiorstw i instytucji, a liczba przeszkolonych osób tylko w ubiegłym roku wyniosła ponad 17 tysięcy.

Masz pytania? Zostaw kontakt!
Oddzwonimy i omówimy potrzeby Twojej firmy!