Fundusze Unijne

Leczenie chorób środowiskowych i cywilizacyjnych

W ciągu najbliższych lat w Zabrzu ma zostać otwarty Śląski Ośrodek  Kliniczno-Naukowy Zapobiegania i Leczenia Chorób Środowiskowych, Cywilizacyjnych i Wieku Podeszłego im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu. Według podanych informacji, powstanie ośrodka  ma wesprzeć medycynę  w obszarach niezwykle potrzebnych w tym regionie,  z naciskiem na pracowników sektora przemysłowego.

Choroby układu naczyniowo-sercowego, cukrzyca, oraz ogólnie ujmując dolegliwości wieku podeszłego, w znacznym stopniu wynikają z nawyków i czynników szkodliwych na jakie organizm został narażony na przykład podczas pracy w szkodliwych warunkach.

Problemy z samą niewydolnością serca dotyczą ok. 2% populacji polski, a należy wziąć po uwagę, że problem ten z wiekiem będzie narastał, szczególnie wśród osób z nadciśnieniem tętniczym, chorobą wieńcową, otyłością i cukrzycą, palące papierosy.

W sprawie realizacji projektu wypowiedział się jego pomysłodawca a zarazem dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca, profesor Marian Zembala, który podkreślił strategiczne znaczenie usytuowania Ośrodka. Znacząca zapadalność na choroby, określane mianem cywilizacyjnych, w dużej części zaniża kondycje ludności w tym regionie.

Część problemów zdrowotnych wynika z obciążeń, środowiskowych w tym zawodowych związane z miejscem pracy i sposobem jej wykonywania. Dlatego ważną rolę odgrywa pracodawca i świadomość jego roli w tym względzie. W pracy ludzie spędzają ponad 50% swojego czasu, dlatego kluczowe dla ich zdrowia i samopoczucia stają się warunki, w których pracują.

Od kilku lat, pracodawcy co raz bardziej świadomi z korzyści zadowolonych i zdrowych pracowników, dbają o zapewnienie im dostępu do informacji, lepszej opieki i tym samym poprawy warunków ich pracy.

Firma Team Prevent Poland wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów organizuje na ich terenie tematyczne Dni  Zdrowia, w ramach których,  uczestnicy mają możliwość przebadania się i skorzystania ze specjalistycznych konsultacji. Dla przedsiębiorców pragnących zrobić kolejny krok do przodu w rozwoju prozdrowotnym pracowników, zapraszamy do zapoznania się z długoterminowymi rozwiązaniami systemowymi (szz), które zaowocują na poziomie organizacji ale i jednostki.

Skontaktuj się z nami

Zorganizuj Dni Zdrowia w swojej firmie

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij w LinkedIn