Fundusze Unijne

Małe dzieci – mały kłopot, duże dzieci – duży kłopot

Małe dzieci – mały kłopot, duże dzieci – duży kłopot. Powiedzenie od lat znane niemalże wszystkim! Jednak czy zawsze z tymi „małymi” potrafimy sobie radzić w sytuacjach szczególnych, gdzie stawka jest największa, gdzie gra toczyć może się o ich zdrowie lub życie?

Wielu ludzi, którzy na co dzień mają do czynienia z dziećmi nie ma pojęcia jak postępować w sytuacjach zagrożenia, sytuacjach trudnych. Anatomia i fizjologia dziecka znacząco się różni od osoby dorosłej. Podjęcie się resuscytacji wymaga wiedzy jak prawidłowo ją wykonać i kiedy należy do niej przystąpić. Ilekroć oglądamy filmy dokumentalne z trudnymi lub też pozornie trudnymi przypadkami zagrożenia życia, czy zastanawiamy się jak my byśmy sobie poradzili w takiej sytuacji?

Dziecko w każdej fazie swojego życia potrzebuje dużej uwagi. Każdy etap życia począwszy od świeżorodka posiada swój algorytm działania. Każdy maluch to inny przypadek. Jeśli rozwój dziecka przebiega prawidłowo nie zmienia to faktu by pogłębiać swoją wiedzę na temat stanów zagrożenia  
w pediatrii i neonatologii. Wiedza ta jest szczególnie przydatna osobom medycznym na co dzień ratującym życie najmłodszym.

W dniach 26-27 października br. w Ustroniu organizujemy szkolenie otwarte Stany zagrożenia  w pediatrii i neonatologii, na które już teraz serdecznie Państwa zapraszamy.

Skontaktuj się z nami

    Chcesz o coś zapytać?