Małe dzieci – mały kłopot, duże dzieci – duży kłopot

Małe dzieci – mały kłopot, duże dzieci – duży kłopot. Powiedzenie od lat znane niemalże wszystkim! Jednak czy zawsze z tymi „małymi” potrafimy sobie radzić w sytuacjach szczególnych, gdzie stawka jest największa, gdzie gra toczyć może się o ich zdrowie lub życie?

Wielu ludzi, którzy na co dzień mają do czynienia z dziećmi nie ma pojęcia jak postępować w sytuacjach zagrożenia, sytuacjach trudnych. Anatomia i fizjologia dziecka znacząco się różni od osoby dorosłej. Podjęcie się resuscytacji wymaga wiedzy jak prawidłowo ją wykonać i kiedy należy do niej przystąpić. Ilekroć oglądamy filmy dokumentalne z trudnymi lub też pozornie trudnymi przypadkami zagrożenia życia, czy zastanawiamy się jak my byśmy sobie poradzili w takiej sytuacji?

Dziecko w każdej fazie swojego życia potrzebuje dużej uwagi. Każdy etap życia począwszy od świeżorodka posiada swój algorytm działania. Każdy maluch to inny przypadek. Jeśli rozwój dziecka przebiega prawidłowo nie zmienia to faktu by pogłębiać swoją wiedzę na temat stanów zagrożenia  
w pediatrii i neonatologii. Wiedza ta jest szczególnie przydatna osobom medycznym na co dzień ratującym życie najmłodszym.

W dniach 26-27 października br. w Ustroniu organizujemy szkolenie otwarte Stany zagrożenia  w pediatrii i neonatologii, na które już teraz serdecznie Państwa zapraszamy.

Skontaktuj się z nami
Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn
Ergonomia stanowiska pracy

Ergonomiczne miejsce pracy

Podczas swojej pracy większość czasu spędzasz przy biurku, przed komputerem? Osiem godzin dziennie, codziennie to dużo czasu. Odpowiednie ustawienie biurka, krzesła i monitora ma wpływ na Twoje zdrowie, samopoczucie w

Czytaj więcej »
Komputer do biura i pracy

Jaki komputer wybrać do biura?

Praca bez dobrego komputera dzisiaj jest praktycznie niemożliwa. Sprzęt, który działa szybko, nie zawodzi, jest na wagę złota. Ale na co tak naprawdę należy zwrócić uwagę wybierając komputer, który ma

Czytaj więcej »

Otrzymaj BEZPŁATNY dostęp
do szkolenia online

“Szczepienia przeciwko COVID-19 w kontekście prawa pracy”

Wypełnij formularz i obejrzyj webinar dotyczący szczepień przeciwko COVID-19 w kontekście prawa pracy, podczas którego ekspert w zakresie prawa pracy zwraca uwagę na aspekty organizacji szczepień w firmach, a także porusza temat edukowania pracowników.