Miś Bohater i Team Prevent promują bezpieczeństwo na Dniach Ziemi Strzeleckiej!

Mając na uwadze jak istotnym jest uczenie dzieci od najmłodszych lat jak radzić sobie w trudnych sytuacjach zorganizowaliśmy akcję Miś Bohater podczas, której uczyliśmy najmłodszych jak udzielać pierwszej pomocy. Dzieci uczyły się kolejno jak wzywać pomoc, jak sprawdzać oddech, jak reanimować i jak bandażować. Łatwo nie było, ale dzięki zabawie i wyczuciu naszych ratowników dzieci chętnie podejmowały współpracę i uczyły się nowych umiejętności. Cieszy nas bardzo, że Miś Bohater trafił w serca nie tylko najmłodszych ale również ich rodziców, którzy zdali sobie sprawę, że kwestii bezpieczeństwa i pierwszej pomocy można uczyć ciekawie i nigdy nie jest za wcześnie aby zacząć taką naukę.
Jako jedną z atrakcji przygotowaliśmy również pokaz psich sztuczek. Dzieci były zachwycone mogąc uczestniczyć w tym pokazie.

Dla osób nieco starszych  był natomiast tor przeszkód z alkogoglami. Dzięki tak niewinnej zabawie chcieliśmy zwrócić uwagę dorosłych na to jak zmienia się koordynacja ruchowa człowieka po spożyciu alkoholu, co chyba się nam udało, gdyż wiele osób żywo dyskutowało w tym temacie między sobą.

Niezmiernie cieszy nas fakt, że tak wiele osób odwiedziło nas na Dniach Ziemi Strzeleckiej i tak pozytywnie odebrano prowadzone przez nas inicjatywy. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli spędzić z nami miło czas i swymi pytaniami, a było ich naprawdę dużo, utwierdzili nas w słuszności podejmowanej przez nas pracy. Mamy nadzieję, na ponowne spotkanie z Państwem, a póki co życzymy wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji!
Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn

Mistrzostwa Kadry BHP 2017

W tym roku, po raz trzeci już, odbyły się Mistrzostwa Kadry BHP, organizowane przez Koalicję Bezpieczni w Pracy. Tym razem o tytuł Mistrza walczył również Jacek Andrzejewski, specjalista w dziedzinie

Czytaj więcej »
Lider Zdrowego Biznesu 2020

Zostań Liderem Zdrowego Biznesu

Czekamy na Twoje zgłoszenie do 29 lutego! Inicjatywy prozdrowotne oparte na zaangażowaniu pracowników – to temat przewodni tegorocznej edycji Konkursu Liderów Zdrowego Biznesu. Konkurs Liderów Zdrowego Biznesu to doskonała okazja

Czytaj więcej »