Nowe przychodnie Medycyny Pracy

Team Prevent jest członkiem grupy B·A·D GmbH z siedzibą w Bonn. Holding jest liderem niemieckiego rynku usług związanych z medycyną pracy.
Zgodnie z ustawą o służbie Medycyny Pracy z dnia 27 czerwca 1997r. (Dz. U. 96 Z dnia 13 sierpnia 1997r. poz. 593), pracodawca powinien zapewnić swoim pracownikom profilaktyczną opiekę medyczną, zawierając umowę z uprawnioną placówką medyczną. Pomożemy Państwu spełnić obowiązki nałożone na pracodawców przez aktualne przepisy. Dobra opieka medyczna i sprawnie przeprowadzone badania profilaktyczne owocują wzrostem wydajności i spadkiem absencji chorobowej pracowników. Mamy na względzie cenny czas oraz odległość Państwa pracowników do naszych placówek, dlatego organizując badania jesteśmy elastyczni i dostosowujemy się do Waszych potrzeb.  Jesteśmy w stałym kontakcie z lekarzami, co zapewnia szybką reakcję w razie potrzeby. Przy organizacji badań kontaktujemy się z Państwa pracownikami. Następnie wybieramy najbliższą placówkę medycyny pracy, w której odbędą się badania. Państwa pracownicy otrzymają szczegółowe informacje o miejscu i terminie badań, który zostanie ustalony w porozumieniu z Państwem lub samym pracownikiem. Uwieńczeniem pozytywnego zakończenia badań z zakresu medycyny pracy jest wydanie zaświadczenia w języku polskim oraz w razie potrzeby w języku niemieckim, które jest honorowane w Niemczech. Dzięki współpracy z nami Państwa firma oszczędzi cenny czas i pieniądze. Badania medycyny pracy odbędą się w jednej z ponad pięćdziesięciu naszych placówek na terenie Polski, dzięki czemu ograniczamy do minimum koszty i czas dojazdu Państwa pracowników na badania. Nasze placówki są rozlokowane w niemal wszystkich województwach i ich stolicach.
Wspomożemy dział H&R w Państwa firmie przejmując organizację i koordynację przebiegu badań.

Organizujemy i przeprowadzamy dla Państwa następujące badania profilaktyczne pracowników:

  • W razie potrzeby wydajemy zaświadczenie w języku niemieckim – B·A·D.
  • Badania wstępne pracownika wykonywane przed rozpoczęciem pracy lub po zmianie stanowiska pracy.
  • Badania okresowe pracownika pracującego na danym stanowisku.
  • Badania kontrolne pracownika, które muszą być wykonane przed ponownym rozpoczęciem pracy u każdego pracownika, który przebywał na zwolnieniu lekarskim powyżej 30 dni.

Koszt badań zależy od rodzaju stanowiska oraz zagrożeń z nim związanych, dla przykładu pracownicy administracyjno-biurowi, którzy pracują powyżej 4 godzin przy komputerze odbędą badania podstawowe laboratoryjne, konsultację z okulistą oraz lekarzem medycyny pracy, jeżeli ów pracownik jest dodatkowo na stanowisku kierowniczym, skład badań powiększy się o EKG oraz cholesterol. Dla pracowników budowlanych pracujących powyżej 3 metrów badania będą zawierały podstawowe laboratoryjne oraz konsultacje ze specjalistami – neurologiem, laryngologiem, okulistą, i lekarzem medycyny pracy.

Skontaktuj się z nami
Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn
Auditor w branży motoryzacyjnej – wymagania

Auditor w branży motoryzacyjnej – wymagania

Standard IATF 16949:2016  stawia szereg wymagań dla organizacji produkujących wyroby w branży motoryzacyjnej. Wymagania w łańcuchu dostaw są coraz bardziej restrykcyjne z uwagi na coraz wyższe oczekiwania OEM’ów,  użytkowników końcowych

Czytaj więcej »

Otrzymaj BEZPŁATNY dostęp
do szkolenia online

“Szczepienia przeciwko COVID-19 w kontekście prawa pracy”

Wypełnij formularz i obejrzyj webinar dotyczący szczepień przeciwko COVID-19 w kontekście prawa pracy, podczas którego ekspert w zakresie prawa pracy zwraca uwagę na aspekty organizacji szczepień w firmach, a także porusza temat edukowania pracowników.