Szkolenie, które powstało z myślą o uporządkowaniu informacji nt. COVID-19 oraz odpowiedzeniu osobom zarządzającym przedsiębiorstwem oraz odpowiedzialnym za aspekty epidemiologiczne na najczęściej pojawiające się pytania. Szkolenie składa się z dwóch części – prawnej oraz epidemiologicznej. Każdą z nich poprowadzi inny trener, specjalizujący się w danej dziedzinie.
W obecnym, bardzo dynamicznym czasie pandemii duża grupa pracodawców i pracowników znalazła się w potrzasku informacyjnym – ciągle zmieniająca się sytuacja prawna związana z epidemią, nowe obostrzenia, restrykcje, mnożąca się ilość pytań dotyczących bezpieczeństwa zdrowotnego, jak i prawnego.
AKTUALIZACJA PROGRAMU O ASPEKT SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19!
Omawiane aspekty prawne związane będą między innymi z:
- podstawami prawnymi poddania pracownika kwarantannie,
- obowiązkiem powiadomienia pracodawcy i skutkami niewywiązania się pracownika z tego obowiązku,
- możliwościami wykonywania pracy zdalnej przez pracownika poddanego kwarantannie,
- kwarantanną a prawem do wynagrodzenia.
Zagadnienia części epidemiologicznej:
- ocena ryzyka epidemiologicznego z uwzględnieniem szczepień przeciwko COVID-19,
- ryzyko psychospołeczne – lekceważone skutki epidemii,
- epidemia jako wyzwanie dla pracodawcy,
- znaczenie edukacji zdrowotnej w powrocie do „normalności”,
- szczepienia przeciwko COVID-19 – dowody naukowe, postrzeganie przez społeczeństwo a funkcjonowanie firmy.
Najbliższe terminy szkolenia online możesz sprawdzić w harmonogramie szkoleń – kliknij tutaj.
Trenerzy:

Mariusz Nowak – ekspert prawa pracy i ochrony danych osobowych.
Rozległą wiedzę z zakresu prawa pracy łączy z 25-letnim doświadczeniem zawodowym. W latach 1994-2020 zatrudniony w Państwowej Inspekcji Pracy, od 2003 r. na stanowisku nadinspektora pracy. Wykładowca akademicki prawa pracy. Od 1997 r. prowadzi szkolenia z zakresu prawa pracy, dla zróżnicowanej grupy odbiorców – od kadry menedżerskiej i kierowniczej do pracowników służby bhp.

Wioleta Kojzar – ekspert ds. zarządzania zdrowiem i zdrowia publicznego, specjalista ds. procedur związanych z bezpieczeństwem epidemiologicznym w zakładach pracy.
W swej codziennej pracy zajmuje się m.in. opracowywaniem programów bezpieczeństwa epidemiologicznego oraz prowadzeniem audytów epidemiologicznych.
Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu, a także materiały prawne i edukacyjne dotyczące COVID-19, takie jak plakaty i ulotki, które można wykorzystać w swojej firmie.