Odbyła się kolejna edycja Forum Liderów Ochrony Środowiska

VII Forum Liderów Ochrony Środowiska odbyło się 15 października br. na terenie zakładu General Motors Manufacturing Poland Sp. z o.o. w Gliwicach. W spotkaniu uczestniczyło blisko 100 osób, reprezentujących 49 firm z różnych branż przemysłu.

Tym razem tematem VII Forum była efektywna gospodarka odpadami produkcyjnymi w przedsiębiorstwie – technologie recyklingu i odzysku odpadów poprodukcyjnych. Spotkanie składało się z dwóch bloków merytorycznych oraz wizyty studyjnej na terenie fabryki Opla w Gliwicach.

Uczestników VII FLOŚ powitali przedstawiciele Team Prevent Poland oraz GMMP Poland. Pan Donat Thomanek, Członek Zarządu Team Prevent Poland mówiąc o idei FLOŚ zwrócił uwagę na to, że wraz z każdą edycją Forum staje się coraz większym przedsięwzięciem. Dzięki temu, że uczestniczą w nim przedstawiciele wielu branż jest ogromną platformą wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie ochrony środowiska.

Po oficjalnym otwarciu przyszła kolej na dwa bloki tematyczne, które łącznie zawierały 8 prezentacji tematycznych w zakresie gospodarowania odpadami. Pierwszą prezentację przedstawiła Pani Małgorzata Golec z GMMP Poland, która omówiła kwestię zarządzania środowiskowego w GMMP. Kolejna prezentacja, którą przygotowała Pani Agnieszka Rączkowska z GMMP Poland skupiła się wokół wymagań korporacyjnych GMMP w zakresie gospodarowania odpadami. Pani Rączkowska zwróciła szczególną uwagę na jakże istotne uświadamianie i szkolenie pracowników, w zakresie segregowania odpadów, a kierownictwo wyższe zaś w zakresie zmian w prawie oraz w wytycznych korporacyjnych. Kolejne prezentacje przygotowały firmy SITA STAROL oraz ALBA Polska. Pierwszą z nich reprezentował Pan Marek Szweda, który omówił wpływ metody gospodarowania odpadami na ścieżkę CO2. Przedstawiciel ALBA Polska Pan Waldemar Ścierski omówił z kolei systemy i sposoby efektywnej gospodarki odpadami. Opierając się na licznych przykładach dobrych praktyk pokazał uczestnikom Forum jak efektywnie można gospodarować odpadami.

Drugi blok otworzyło wystąpienie Pana Zbigniewa Malinowskiego z GMMP Poland, który omówił problem ograniczenia ilości odpadów silerów w procesie produkcyjnym. Następnie o technologiach termicznego przekształcania odpadów powiedział Pan Zbigniew Czaja z Biura Projektowo-Konsultingowego Igneus, który skupił się na instalacjach spalania odpadów oraz warunkach technologicznych i technicznych prowadzenia procesu termicznego przekształcania odpadów. Kolejna prezentacja została przygotowana przez przedstawiciela Remondis Pana Marcina Jurasza. W swoim wystąpieniu poruszył on temat metod odzyskiwania odpadów poprodukcyjnych w szczególności opakowaniowych. Część merytoryczną VII FLOŚ zamknęła prezentacja radnej sejmiku województwa śląskiego Pani Agnieszki Kostempskiej, która opowiedziała o działaniach samorządu województwa śląskiego w zakresie gospodarki odpadami.

Po prezentacjach merytorycznych uczestnicy Forum udali się na zwiedzanie zakładu GMMP Poland. W ramach wycieczki zostały zaprezentowane dwa wydziały produkcyjne oraz flota samochodów marki Opel. Podczas wizyty studyjnej uczestnicy VII FLOŚ mieli okazję zobaczyć jak od podstaw powstaje samochód Opla, a także jak zorganizowana jest produkcja.

Dziękujemy General Motors Manufacturing Poland Sp. z o.o. w Gliwicach za możliwość zorganizowania na terenie zakładu GMMP Poland VII edycji Forum.

Dziękujemy wszystkim prelegentom i uczestnikom za aktywny udział w VII FLOŚ. Jednocześnie gorąco zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach Forum.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniach Forum Liderów Ochrony Środowiska zapraszamy do kontaktu telefonicznego +48 32 32 63 008 lub e-mail: flos@teamprevent.com.

 

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn

Typowanie wyników EURO 2012!

Zasada jest prosta: typujemy wyniki kolejnych meczów Euro 2012, zdobywamy punkty i…wygrywamy wspaniałe nagrody! Nagrodą główną jest piłkarski weekend w Berlinie oraz bilety na wybrany mecz jesiennej rundy Bundesligi dla

Czytaj więcej »

Warsztaty z pierwszej pomocy u dzieci

Jak wskazują statystyki przynajmniej raz w życiu każdy z nas będzie miał okazję udzielić pierwszej pomocy, być może własnemu dziecko. Jeśli dodamy do tego, że ponad 40 procent wypadków jakim

Czytaj więcej »

Team Prevent na III Powiatowych Targach Pracy

W dniu 16 kwietnia 2015 roku Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracodawców i pracobiorców, zorganizował III Powiatowe Targi Pracy i Aktywności Społecznej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął

Czytaj więcej »