Fundusze Unijne

Ogólnopolski Konkurs Poprawy Warunków Pracy

Udział Team Prevent Poland w 40. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy
Program działania Państwowej Inspekcji Pracy na 2013 r. był jednym z tematów kolejnego posiedzenia sejmowej Rady Ochrony Pracy 20 listopada 2012 r. Po zakończeniu obrad w Sali Kolumnowej odbyła się uroczystość wręczenia nagród 40. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy zorganizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Marszałek Sejmu Ewa Kopacz skierowała list do uczestników konkursu. W imieniu Pani Marszałek przeczytał go Szef Kancelarii Sejmu Lech Czapla. Trzeba aktywizować ludzi tam gdzie w sposób pozytywny można zmieniać rzeczywistość. To się dzieje od 40-stu lat.  Przez te 40 lat przedstawiono ponad 4 tysiące rozwiązań. Te zastosowane przyniosły poprawę warunków pracy setkom tysięcy osób  – zwróciła uwagę w liście Pani Marszałek.
Konkurs pozwala nie tylko wyzwolić drzemiącą w nas energię, pomagać ludziom, ale i walczyć ze stereotypami.

Udział w konkursie kadry zarządzającej pokazuje, że i pracodawcom zależy na wartościach wykraczających poza samą pracę – podkreśliła. Przewodnicząca Rady Ochrony Pracy, poseł Izabela Mrzygłocka podkreśliła wagę działań w zakresie bezpieczeństwa pracy: Nie mogą być one odkładane na później nawet w dobie kryzysu. Pani przewodnicząca mówiła o tym jak ważne jest  opracowywanie innowacyjnych rozwiązań, które będą akceptowane zarówno przez pracowników jak i pracodawców. Celem Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy – organizowanego corocznie od 1972 roku – jest inspirowanie rozwiązań organizacyjnych i technicznych prowadzących do poprawy warunków pracy jak i jakości, a także upowszechnianie prac naukowo-badawczych na ten temat.

Nagrody z rąk ministra Lecha Czapli – szefa Kancelarii Sejmu, ministra Radosława Mleczki – podsekretarza stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej oraz profesor Danuty Koradeckiej – Przewodniczącej Sądu Konkursowego odebrali: Wydział Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach wraz z Instytutem Techniki Górniczej KOMAG w Gliwicach i ELSTĄ Sp. z o.o. w Wieliczce, Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. w Płocku, Katowicki Holding Węglowy S.A. w Katowicach wraz z Centralnym Instytutem Ochrony Pracy – PIB w Warszawie, Instytut Technik Innowacyjnych EMAG w Katowicach, Główny Instytut Górnictwa w Katowicach, Kompania Węglowa S.A. Oddział KWK „Bielszowice” w Rudzie Śląskiej oraz „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o. w Warszawie. Zwycięzcami w kategorii prace naukowo-badawcze zostali: Centralny Instytut Ochrony Pracy PIB w Warszawie, Instytut Techniki Górniczej KOMAG w Gliwicach oraz Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania w Krakowie. Wyróżnienia specjalne otrzymali: Kopalnia Węgla Kamiennego „Jas-Mos”, Kopalnia Węgla Kamiennego „Halemba-Wirek” oraz Mazowiecka Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.

Jednym z fundatorów nagród  40. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy była firma Team Prevent Poland Sp. z o.o., której serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skontaktuj się z nami
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij w LinkedIn