Polscy strażacy w światowej czołówce podczas „UAE 2014 WORLD FIREFIGHTER CHALLENGE”

W dniach 1-3 kwietnia br. w Abu-Dhabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich odbyły się międzynarodowe zawody strażaków „UAE 2014 WORLD FIREFIGHTER CHALLENGE”. Do zawodów zakwalifikowało się 164 zawodników z 13 państw świata. Polskę reprezentowała drużyna w składzie: Agnieszka Figuła (KM PSP Kraków), Paweł Hess (KM PSP Bielsko Biała), Marcin Ździebło (KP PSP Żory), Szymon Jopek (KP PSP Myślenice) oraz Jarosław Białas (KM PSP m.st. Warszawy).

 

Jarosław Białas w Abu Dhabi reprezentował nie tylko Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy, ale także firmę Team Prevent, z którą współpracuje już od wielu lat.

 

Z uwagi na wysoki prestiż imprezy oraz dużą liczbę uczestników rywalizacja podczas UAE 2014 nie należała do najłatwiejszych. Dodatkowo ekstremalne warunki atmosferyczne sprawiały, że w zawodach wzięli udział jedynie najlepsi z najlepszych.

 

Po zaciętych startach nasza drużyna osiągnęła wspaniałe wyniki.

 

 

Jako pierwsze rozegrane zostały biegi indywidualne, w pełnym umundurowaniu. Po zakończeniu tego etapu zawodów, polska drużyna zajęła wysokie 4 miejsce. Kolejny punkt zawodów, czyli rywalizacja w sztafetach okazała się jeszcze bardziej zacięta, ponieważ nasi reprezentanci nie tylko zmagali się z 6 kanadyjskimi drużynami, ale także z 38 – stopniowym upałem. Ostatecznie, po ekscytującym półfinale, polska reprezentacja wraz z naszym kolegą Jarosławem Białasem, osiągnęła 4 wynik, tym samym ustanawiając nowy rekord Europy.

 

Podczas tegorocznych zawodów UAE 2014 bezkonkurencyjne okazały się drużyny  z Kanady, których reprezentanci są jednymi z najlepszych zawodników na świecie startujących od lat w tej dyscyplinie. Polacy ustąpili więc miejsca samemu mistrzowi i rekordziście świata – Graham’owi Mc Kenzie.

 

Udział w tego typu turnieju wymaga od zawodników niebywałej kondycji fizycznej, wielu godzin treningów, a co najważniejsze zmierzenia się z własnymi słabości. Dlatego tym bardziej gratulujemy rewelacyjnego wyniku i cieszymy się, że wśród tak wspaniałej polskiej drużyny znalazł się również reprezentant Team Prevent. Jarosławowi Białasowi oraz jego kolegom życzymy wytrwałości oraz dalszych sukcesów.

 

 

Zespół Team Prevent Poland

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn
Zakończyliśmy Konkurs FIFA 2018

Zakończyliśmy Konkurs FIFA 2018

Wraz z ostatnim gwizdkiem finałowego meczu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 zakończył się również konkurs FIFA 2018 organizowany przez Team Prevent Poland. Dzięki specjalnie stworzonej platformie internetowej mogliśmy wspólnie

Czytaj więcej »

VI FLOŚ

Zapraszamy na VI Forum Liderów Ochrony Środowiska, które odbędzie się w najbliższą środę 28 maja br. w siedzibie firmy Team Prevent Poland Sp. z o.o. przy ul. Batorego 19 w Pszczynie.

Czytaj więcej »