Fundusze Unijne

Polscy strażacy w światowej czołówce podczas „UAE 2014 WORLD FIREFIGHTER CHALLENGE”

W dniach 1-3 kwietnia br. w Abu-Dhabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich odbyły się międzynarodowe zawody strażaków „UAE 2014 WORLD FIREFIGHTER CHALLENGE”. Do zawodów zakwalifikowało się 164 zawodników z 13 państw świata. Polskę reprezentowała drużyna w składzie: Agnieszka Figuła (KM PSP Kraków), Paweł Hess (KM PSP Bielsko Biała), Marcin Ździebło (KP PSP Żory), Szymon Jopek (KP PSP Myślenice) oraz Jarosław Białas (KM PSP m.st. Warszawy).

 

Jarosław Białas w Abu Dhabi reprezentował nie tylko Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy, ale także firmę Team Prevent, z którą współpracuje już od wielu lat.

 

Z uwagi na wysoki prestiż imprezy oraz dużą liczbę uczestników rywalizacja podczas UAE 2014 nie należała do najłatwiejszych. Dodatkowo ekstremalne warunki atmosferyczne sprawiały, że w zawodach wzięli udział jedynie najlepsi z najlepszych.

 

Po zaciętych startach nasza drużyna osiągnęła wspaniałe wyniki.

 

 

Jako pierwsze rozegrane zostały biegi indywidualne, w pełnym umundurowaniu. Po zakończeniu tego etapu zawodów, polska drużyna zajęła wysokie 4 miejsce. Kolejny punkt zawodów, czyli rywalizacja w sztafetach okazała się jeszcze bardziej zacięta, ponieważ nasi reprezentanci nie tylko zmagali się z 6 kanadyjskimi drużynami, ale także z 38 – stopniowym upałem. Ostatecznie, po ekscytującym półfinale, polska reprezentacja wraz z naszym kolegą Jarosławem Białasem, osiągnęła 4 wynik, tym samym ustanawiając nowy rekord Europy.

 

Podczas tegorocznych zawodów UAE 2014 bezkonkurencyjne okazały się drużyny  z Kanady, których reprezentanci są jednymi z najlepszych zawodników na świecie startujących od lat w tej dyscyplinie. Polacy ustąpili więc miejsca samemu mistrzowi i rekordziście świata – Graham’owi Mc Kenzie.

 

Udział w tego typu turnieju wymaga od zawodników niebywałej kondycji fizycznej, wielu godzin treningów, a co najważniejsze zmierzenia się z własnymi słabości. Dlatego tym bardziej gratulujemy rewelacyjnego wyniku i cieszymy się, że wśród tak wspaniałej polskiej drużyny znalazł się również reprezentant Team Prevent. Jarosławowi Białasowi oraz jego kolegom życzymy wytrwałości oraz dalszych sukcesów.

 

 

Zespół Team Prevent Poland

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij w LinkedIn

Chcesz o coś zapytać?