Pracodawco zadbaj o swojego pracownika! 28 kwietnia Światowym Dniem Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy

Jak podaje Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy każdego roku dochodzi do ponad 4 tys. wypadków śmiertelnych przy pracy, a aż 3 mln pracowników pada ofiarą poważnych wypadków przy pracy. Co więcej, aż 25% pracowników deklaruje, że praca ma negatywny wpływ na ich zdrowie.

Oczywistym jest, że lepiej zapobiegać wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym niż usuwać ich skutki. Profilaktyka w zakresie bezpieczeństwa pracy jest w tym wypadku szczególnie ważna, a promowanie kultury bezpieczeństwa zwiększa szansę na poprawę warunków pracy. Działania te dotyczą nie tylko dużych podmiotów korporacyjnych, które bardzo często prowadzą odpowiednią politykę, ale także mniejszych przedsiębiorstw gdzie niejednokrotnie zarządzanie bezpieczeństwem nie jest priorytetem.

Mając na uwadze, jak ważne jest promowanie zapobiegania wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym, Międzynarodowa Organizacja Pracy ustanowiła w 2003 roku Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy. Co roku święto to obchodzone jest 28 kwietnia. Z tej okazji wiele przedsiębiorstw organizuje zakładowe dni bhp lub nawet całe tygodnie bezpieczeństwa. Imprezy te są doskonałą okazją nie tylko do przedstawienia suchych statystyk i informowania o zagrożeniach w miejscu pracy, ale coraz częściej do udziału pracowników w ciekawych aktywnościach, prelekcjach i konsultacjach.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracodawców i ich pracowników, firma Team Prevent organizuje tematyczne dni zdrowia, w ramach których ich uczestnicy mają możliwość przebadania się, skorzystania ze specjalistycznych konsultacji i pogłębienia swojej wiedzy na temat zachowań prozdrowotnych i poprawy bezpieczeństwa w miejscu pracy. Zagadnienia związane z ergonomią, stresem, racjonalnym odżywianiem czy profilaktyką w zakresie uzależnień cieszą się szczególnym zainteresowaniem.

Z całą pewnością tego rodzaju akcje to inwestycja w pracownika. Zmotywowany i zaangażowany pracownik nie tylko pozytywnie wpływa na rozwój firmy, ale budzi zaufanie inwestorów, klientów i partnerów. Indywidualne porady, pomiary i warsztaty sprawiają, że pracownicy czerpią satysfakcję z przygotowanych aktywności, a tym samym mobilizują się do świadomego i zdrowego stylu pracy i życia.
  

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn
Komputer do biura i pracy

Jaki komputer wybrać do biura?

Praca bez dobrego komputera dzisiaj jest praktycznie niemożliwa. Sprzęt, który działa szybko, nie zawodzi, jest na wagę złota. Ale na co tak naprawdę należy zwrócić uwagę wybierając komputer, który ma

Czytaj więcej »
Częstotliwość szkoleń okresowych bhp

Częstotliwość szkoleń okresowych bhp

Obowiązkiem pracodawcy jest nie tylko zapewnienie odpowiednich warunków pracy, ale też zorganizowanie szkoleń dla pracowników, przystosowujących do wykonywania zawodu. Jednym z najważniejszych zobowiązań pracodawcy jest konieczność przeprowadzania obowiązkowych szkoleń bhp.

Czytaj więcej »

Otrzymaj BEZPŁATNY dostęp
do szkolenia online

“Szczepienia przeciwko COVID-19 w kontekście prawa pracy”

Wypełnij formularz i obejrzyj webinar dotyczący szczepień przeciwko COVID-19 w kontekście prawa pracy, podczas którego ekspert w zakresie prawa pracy zwraca uwagę na aspekty organizacji szczepień w firmach, a także porusza temat edukowania pracowników.