Relacja z Otwartych Dni Zdrowia w Team Prevent

20 listopada br. odbyły się w siedzibie Team Prevent Poland Otwarte Dni Zdrowia, w których udział wzięli Klienci naszej firmy. Zaproszeni goście mieli możliwość przekonania się na żywo jak wyglądają i jakie możliwości dają organizowane przez Team Prevent Dni Zdrowia.

Szeroki wachlarz stanowisk pomiarowych oraz konsultacji pokazał, że Dzień Zdrowia może zostać w dowolny sposób dostosowany do potrzeb i oczekiwań Klienta.

Uczestnicy Otwartych Dni Zdrowia mogli skorzystać ze stanowisk pomiarowych:

  • BMI i pomiar tkanki tłuszczowej,
  • pomiar zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrza przy użyciu urządzenia Smokerlyzer,
  • pomiar glukozy, cholesterolu i ciśnienia krwi,
  • ocena poziomu stresu oraz efektywności technik relaksacyjnych,
  • pokaz higieny rąk przy użyciu urządzenia Dermalux.

Dodatkowo przygotowany został tor przeszkód, gdzie w specjalnych alkogoglach uczestnicy mogli przekonać się jaki wpływ na koordynację ruchową człowieka ma alkohol.

Po przeprowadzeniu wszystkich badań i pomiarów przyszła kolej na część wykładowo-warsztatową, którą otworzyła prelekcja „Stres w miejscu pracy”. Podczas prezentacji poruszony został problem stresu i jego wpływu na pracę nie tylko z punktu widzenia jednostki, ale także z perspektywy pracodawcy.

Kolejny wykład dotyczący ćwiczeń z taśmami Thera-Band połączony był z praktycznymi ćwiczeniami. Podczas pokazu uczestnicy poznali zasady ćwiczeń z taśmami, a także wykonali podstawowe zestawy ćwiczeń, które pozytywnie wpływają na kondycję mięśni i kręgosłupa.

Ostatnim punktem programu Otwartych Dni Zdrowia była prelekcja z pierwszej pomocy oraz pokaz gry dydaktycznej Miś Bohater. Dzięki udziałowi w tej części warsztatów zaproszeni goście mieli możliwość poznania zasad postępowania z poszkodowanym oraz podstaw resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dodatkowo podczas pokazu gry dydaktycznej Miś Bohater nasi specjaliści pokazali w jaki sposób także najmłodsi mogą uczyć się praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz zachowania w sytuacjach niebezpiecznych. Poprzez zabawę dzieci oswajają się z czynnościami ratującymi życie, uczą się poprawnie rozpoznawać zagrożenie, podejmować szybkie i zdecydowane działania oraz kontaktować się ze służbami ratunkowymi.

Cieszymy się, że nasi Klienci wzięli udział w Otwartych Dniach Zdrowia i chętnie uczestniczyli w aktywnościach przygotowanych przez naszych specjalistów. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w Otwartych Dniach Zdrowia uświadomiło Państwu jak ważne jest inwestowanie w zdrowie pracownika oraz pogłębianie wiedzy na temat zachowań prozdrowotnych.

Jeszcze raz dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas i już teraz zapraszamy na przyszłoroczne Otwarte Dni Zdrowia.

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn

Dyplom dla TeamPrevent Poland

W dniu 9. grudnia podczas uroczystej gali Team Prevent Poland jako partner informacyjnej kampanii społecznej Bezpieczne Miejsce Pracy organizowanej przez CIOP-PIB otrzymał dyplom za działania na rzecz zwiększania świadomości występowania

Czytaj więcej »

Akredytacja PCA

Jest nam niezwykle miło poinformować, że z dniem 1.02.2013 nasze Laboratorium pomiaru hałasu zdobyło uprawnienia do wykonywania akredytowanych pomiarów. Dokładny zakres akredytacji dostępny jest na stronie Polskiego Centrum Akredytacji. Nasza

Czytaj więcej »

Za nami IX edycja FLOS

Forum Liderów Ochrony Środowiska organizowane przez firmę Team Prevent Poland to cykliczna inicjatywa, która stwarza płaszczyznę do wspólnych spotkań, dyskusji i wymiany doświadczeń, a przede wszystkim odzwierciedla praktyczne zastosowanie przepisów

Czytaj więcej »

Akcja “Szczęśliwsze dzieci” na finiszu!

Z inicjatywy pracowników BAD oraz przy wsparciu Team Prevent Poland 1 marca br. została zainicjowana akcja, której rozmiary przeszły najśmielsze oczekiwania jej pomysłodawców. Informacja o zorganizowaniu zbiórki darów dla dzieci

Czytaj więcej »