Relacja z Otwartych Dni Zdrowia w Team Prevent

20 listopada br. odbyły się w siedzibie Team Prevent Poland Otwarte Dni Zdrowia, w których udział wzięli Klienci naszej firmy. Zaproszeni goście mieli możliwość przekonania się na żywo jak wyglądają i jakie możliwości dają organizowane przez Team Prevent Dni Zdrowia.

Szeroki wachlarz stanowisk pomiarowych oraz konsultacji pokazał, że Dzień Zdrowia może zostać w dowolny sposób dostosowany do potrzeb i oczekiwań Klienta.

Uczestnicy Otwartych Dni Zdrowia mogli skorzystać ze stanowisk pomiarowych:

  • BMI i pomiar tkanki tłuszczowej,
  • pomiar zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrza przy użyciu urządzenia Smokerlyzer,
  • pomiar glukozy, cholesterolu i ciśnienia krwi,
  • ocena poziomu stresu oraz efektywności technik relaksacyjnych,
  • pokaz higieny rąk przy użyciu urządzenia Dermalux.

Dodatkowo przygotowany został tor przeszkód, gdzie w specjalnych alkogoglach uczestnicy mogli przekonać się jaki wpływ na koordynację ruchową człowieka ma alkohol.

Po przeprowadzeniu wszystkich badań i pomiarów przyszła kolej na część wykładowo-warsztatową, którą otworzyła prelekcja „Stres w miejscu pracy”. Podczas prezentacji poruszony został problem stresu i jego wpływu na pracę nie tylko z punktu widzenia jednostki, ale także z perspektywy pracodawcy.

Kolejny wykład dotyczący ćwiczeń z taśmami Thera-Band połączony był z praktycznymi ćwiczeniami. Podczas pokazu uczestnicy poznali zasady ćwiczeń z taśmami, a także wykonali podstawowe zestawy ćwiczeń, które pozytywnie wpływają na kondycję mięśni i kręgosłupa.

Ostatnim punktem programu Otwartych Dni Zdrowia była prelekcja z pierwszej pomocy oraz pokaz gry dydaktycznej Miś Bohater. Dzięki udziałowi w tej części warsztatów zaproszeni goście mieli możliwość poznania zasad postępowania z poszkodowanym oraz podstaw resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dodatkowo podczas pokazu gry dydaktycznej Miś Bohater nasi specjaliści pokazali w jaki sposób także najmłodsi mogą uczyć się praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz zachowania w sytuacjach niebezpiecznych. Poprzez zabawę dzieci oswajają się z czynnościami ratującymi życie, uczą się poprawnie rozpoznawać zagrożenie, podejmować szybkie i zdecydowane działania oraz kontaktować się ze służbami ratunkowymi.

Cieszymy się, że nasi Klienci wzięli udział w Otwartych Dniach Zdrowia i chętnie uczestniczyli w aktywnościach przygotowanych przez naszych specjalistów. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w Otwartych Dniach Zdrowia uświadomiło Państwu jak ważne jest inwestowanie w zdrowie pracownika oraz pogłębianie wiedzy na temat zachowań prozdrowotnych.

Jeszcze raz dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas i już teraz zapraszamy na przyszłoroczne Otwarte Dni Zdrowia.

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn

Kolejny Team Turniej w Pszczynie 16 kwietnia 2011

Team Prevent ma zaszczyt zaprosić swoich współpracowników i partnerów biznesowych do uczestnictwa w II zawodach piłki nożnej „Team Turniej” zorganizowanych dla propagowania zdrowego stylu życia, aktywnego spędzania czasu i rywalizacji

Czytaj więcej »
7 prostych kroków do pracy zdalnej

7 prostych kroków do pracy zdalnej

Musisz przygotować pracowników do pracy w trybie home office?Nie wiesz, jakie oprogramowanie wybrać, aby dane Twojej firmy i Twoich klientów były bezpieczne?Brakuje Ci sprzętu? Wynajmij go!Zobacz, jak krok po kroku możemy

Czytaj więcej »
Auditor 1., 2. i 3. strony VDA 6.1 – odnowienie uprawnień

ISO 45001:2018

12 marca br. decyzją International Organization for Standardization (ISO), opublikowano normę ISO 45001:2018. Standard ten określa wymagania dotyczące systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy (BHP) wraz z wytycznymi dotyczącymi jego

Czytaj więcej »