Fundusze Unijne

Szkolenia i eventy dla pracowników – co warto zaplanować na drugie półrocze?

W połowie roku warto nie tylko podsumować dotychczasowe działania w firmie, ale również zaplanować szkolenia i eventy dla pracowników, które będą się odbywać w nadchodzących miesiącach. Dobrze jest także pamiętać o atrakcjach na firmowe imprezy integracyjne oraz wigilię firmową. Przygotowaliśmy dla Was zebrane informacje na temat tego, co warto zorganizować dla pracowników.

Dni zdrowia i bezpieczeństwa w firmie – postaw na ciekawy event

Organizowanie dni bezpieczeństwa i zdrowia w firmie to zawsze dobry pomysł. Tym bardziej, że w okresie wakacyjnym i wczesnojesiennym można skorzystać ze sprzyjającej pogody i zorganizować warsztaty i pokazy dla pracowników na świeżym powietrzu. Program eventu dostosowany jest do potrzeb klienta.

Co możesz zorganizować dla swoich pracowników? Można rozważyć event tematyczny, dotyczący np. bezpieczeństwa w konkretnej branży, zdrowia, profilaktyki wybranych chorób. Do wyboru mamy rozmaite ćwiczenia, warsztaty, szkolenia, pokazy i konsultacje ze specjalistami w obszarze psychologii, dietetyki i fizjoterapii.

Warto zaplanować takie aktywności już teraz, ponieważ tylko w okresie letnim (lipiec i sierpień 2023 r.) są one objęte specjalną promocją. O tym, które z nich można zorganizować w cenie promocyjnej oraz co wchodzi w skład konkretnych działań zdrowotnych można przeczytać w naszym artykule pt. „Działania prozdrowotne w firmie – co zaplanować na najbliższe miesiące”.

Wyjazdy integracyjne połączone ze szkoleniem

Szkoleniowe wyjazdy integracyjne to rozwiązanie, które z jednej strony pozwala poprawić komunikację w zespole, a z drugiej umożliwia uczestnikom wyjazdów integracyjnych nabycie nowej wiedzy w ciekawym otoczeniu, w formie zabawy i grywalizacji. Warto połączyć wyjazd ze szkoleniem z pierwszej pomocy, ppoż, czy np. efektywnej komunikacji oraz radzenia sobie ze stresem.

Sprawdź, jak może wyglądać taki wyjazd w Twojej firmie – przeczytaj nasz artykuł „Case study: Integracja pracowników – inwestycja w zmotywowany zespół”.

Bezpłatne webinary dla pracowników

Od stycznia 2023 roku prowadzimy cykl darmowych webinarów pn. Safe&Healthy Company. Co miesiąc pracownicy mogą uzyskać dzięki nim wiedzę na temat m.in. zmian w przepisach prawa, wellbeingu, systemów zarządzania, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz organizowania szkoleń pierwszej pomocy. Wszystkie webinary są prowadzone przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, którzy bezpłatnie dzielą się swoją ekspercką wiedzą z uczestnikami.

Kolejne edycje cyklu Safe&Healthy Company przed nami. W drugiej połowie roku, po wakacyjnej przerwie można spodziewać się webinarów o tematyce profilaktyki nowotworów piersi – Różowego Października, psychologicznych przyczyn wypadków przy pracy i bezpieczeństwa IT. Więcej informacji na temat zaplanowanych webinarów zamieszczamy na stronie internetowej cyklu Safe&Healthy Company.

TOP automotive – konferencja z branży motoryzacyjnej

Każdego roku Konferencja TOP automotive przyciąga najlepszych ekspertów z branży motoryzacyjnej, którzy dzielą się z uczestnikami swoją specjalistyczną wiedzą w obszarze najbardziej aktualnych wyzwań oraz nowinek ze świata automotive. To również świetna okazja do nawiązania kontaktów branżowych i wzięcia udziału w rozwijających warsztatach. W tym roku Konferencja odbędzie się w dniach 13-15 września w hotelu Binkowski Resort w Kielcach.

Do udziału w Konferencji warto zapisać się jak najszybciej, ponieważ tylko do końca czerwca obowiązuje promocyjna cena uczestnictwa. Więcej szczegółów na temat Konferencji, poprzednich edycji, prelegentów i tematów prelekcji jest dostępnych na stronie internetowej wydarzenia.

Różowy październik i Movember – profilaktyka raka w miejscu pracy

Odpowiedzialny pracodawca podejmuje działania skierowane nie tylko na powiększanie kompetencji pracowników, ale również te dotyczące zdrowia zespołu. Jedną z najczęściej występujących chorób są różnego rodzaju nowotwory złośliwe, stanowiące w tej chwili drugą najczęstszą przyczynę zgonów. Inwestycja w edukowanie pracowników i profilaktykę nowotworów w pracy jest więc szczególnie ważna.

Profilaktyka raka piersi w firmie – Różowy październik

Październik od dawna jest miesiącem poświęconym profilaktyce raka piersi. To właśnie wtedy firmy najczęściej sięgają po akcje edukacyjne i badania profilaktyczne dla pracownic. Rak piersi to najczęściej diagnozowany nowotwór u kobiet. Warto więc zapewnić żeńskiej części zespołu materiały edukacyjne na temat zapobiegania nowotworom, badań profilaktycznych oraz samobadania piersi, webinary i warsztaty, a także badania – USG piersi, mammografię, badanie markerów nowotworowych.

Movember – listopadowa akcja profilaktyki dla mężczyzn

Listopad to miesiąc poświęcony profilaktyce chorób nowotworowych występujących u mężczyzn. To doskonała okazja do nagłośnienia w firmie tematu profilaktyki raka prostaty i raka jądra – świadomości, zapobiegania nowotworom, badań profilaktycznych oraz samobadania. Warto sięgnąć po webinary, warsztaty, a także zorganizować badania dla męskiej części zespołu – USG jąder oraz badania markerów nowotworowych.

Wigilia firmowa – imprezy firmowe z ciekawymi atrakcjami

Coraz więcej pracodawców rezygnuje z tradycyjnej formy wigilii firmowej na rzecz ciekawych warsztatów oraz zabaw edukacyjnych dla pracowników. Organizacja imprez firmowych takich jak wigilia pracownicza, często rozpoczyna się od poszukiwania ciekawych aktywności teambuildingowych – quizów, szkoleń i ćwiczeń edukujących i zarazem edukujących zespół. Pracodawcy chętnie sięgają po niecodzienne formy szkoleń, takie jak szkolenia VR, mistrzostwa pierwszej pomocy, czy gra sterowana myślami.

O organizacji imprez integracyjnych i wigilii firmowej warto pomyśleć już teraz, by zaplanować wyjątkowy wieczór dla pracowników.

Sprawdź, jak może wyglądać wigilia firmowa w Twojej firmie

Jeśli chcesz zaplanować działania w swojej firmie na drugą połowę roku i potrzebujesz wsparcia lub konsultacji z ekspertem w danej tematyce, skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci ciekawe aktywności dla Twojego zespołu.

Zapytaj o szczegóły

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby porozmawiać o szczegółach i przedstawić Ci propozycję współpracy.

Administratorem danych zawartych w korespondencji e-mail jest SQD Alliance Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie przy ulicy Stefana Batorego 19, 43-200 poczta Pszczyna, NIP: 6381701670, REGON: 240513222, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000269551.

Wysyłając wiadomość, przekazują nam Państwo adres e-mail oraz inne dane zawarte w treści wiadomości. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych są dostępne w Polityce Prywatności dostępnej na tej stronie internetowej.

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij w LinkedIn

Chcesz o coś zapytać?