Fundusze Unijne

Wstęp do analizy zmienności systemów pomiarowych (MSA) i podstawy statystycznego sterowania procesami produkcyjnymi (SPC). Warsztaty

ID 9115

Potwierdzenie kwalifikacji:

Certyfikat SQD Alliance

Czas trwania:

3 dni

Opis szkolenia

Statystyczne sterowanie procesem pozwala na wykorzystanie wszystkich gromadzonych danych w firmach, niezależnie od branży, do zwiększenia skuteczności i efektywności realizowanych procesów oraz identyfikacji czynników zmienności oddziałujących na proces produkcyjny i redukcji bądź eliminacji ich wpływu. Pozwala ponadto zredukować koszty kontroli poprzez wprowadzenie badań wyrywkowych i ich ocenę na podstawie metod statystycznych, a w szczególności poprzez wyznaczenie i nadzorowanie wskaźników zdolności maszyn, krótkoterminowej zdolności procesu i finalnie długoterminowej zdolności procesu. W czasie szkolenia przedstawiane są podstawowe metody i narzędzia statystyczne, wykorzystywane w ramach statystycznego sterowania procesem.
Ponadto omawiana jest kwestia prowadzenia cyklicznych kalibracji i analizy systemów pomiarowych ze szczególnym uwzględnieniem podstawowych błędów metrologicznych, takich jak: dokładność, powtarzalność, odtwarzalność, liniowość i stabilność.
Omawiane podstawowe zagadnienia z zakresu MSA i SPC poparte są praktycznymi ćwiczeniami.
UWAGA: Uczestnicy proszeni są o przyniesienie laptopa na szkolenie stacjonarne.

Grupa docelowa

Szkolenie skierowane jest do pracowników odpowiedzialnych za sterowanie i nadzór nad procesem, analizę danych z procesu, obliczanie zdolności procesu oraz odpowiedzialnych za nadzór, wybór i rozwój środków kontrolno-pomiarowych. Szkolenie dedykowane jest dla osób, które chcą poznać podstawy z zakresu SPC i MSA.

Zawartość

  • Część I – Podstawy analizy zmienności systemów pomiarowych
    • Wprowadzenie
    • Wymagania – terminologia, zastosowanie, dobór środków kontrolnych.
    • Analiza systemów kontrolno-pomiarowych.
  • Część II – Podstawy statystycznego sterowania procesami produkcyjnymi.
    • Wprowadzenie i miary wykorzystywane w statystyce
    • Kwalifikacja procesu
    • Analiza procesu
    • Nadzór nad procesem

Egzamin/test

Po zakończonym szkoleniu przewidziany jest test pisemny dla uczestników, weryfikujący nabytą wiedzę.

Potwierdzenie kwalifikacji

Po szkoleniu otrzymają Państwo certyfikat uczestnictwa SQD Alliance.

Efekty kształcenia

  • Poznanie sposobów oceny zdolności procesów produkcyjnych i pomiarowych.
  • Zdobycie podstawowej wiedzy dotyczącej narzędzi statystycznych wykorzystywanych w monitorowaniu i nadzorowaniu procesów produkcyjnych.
  • Zdobycie podstawowej wiedzy dotyczącej sposobów oceny systemów produkcyjnych i pomiarowych.
  • Nabycie umiejętności przeprowadzania analizy systemów pomiarowych.
  • Możliwość skonsultowania z trenerem problemów z praktyki zawodowej uczestnika.

Cena zawiera

Materiały szkoleniowe, wydanie certyfikatu, obiad, przerwy kawowe, komfortową salę wykładową z pełnym wyposażeniem multimedialnym.

    Zapytaj o szczegóły

    Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby porozmawiać o szczegółach i przedstawić Ci propozycję współpracy.

    Administratorem danych zawartych w korespondencji e-mail jest SQD Alliance Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie przy ulicy Stefana Batorego 19, 43-200 poczta Pszczyna, NIP: 6381701670, REGON: 240513222, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000269551.

    Wysyłając wiadomość, przekazują nam Państwo adres e-mail oraz inne dane zawarte w treści wiadomości. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych są dostępne w Polityce Prywatności dostępnej na tej stronie internetowej.

    Chcesz o coś zapytać?