Fundusze Unijne

Analiza zwrotów z rynku zgodnie z wymaganiami CQI14

ID 9310

Potwierdzenie kwalifikacji:

Certyfikat SQD Alliance

Czas trwania:

1 dzień

Opis szkolenia

Gwarantowanie wyrobów niezawodnych to ważna część systemu zarządzania jakością dostawców w branży samochodowej. Niezawodność i bezpieczeństwo stanowią podstawę zaufania konsumentów do marki producenta pojazdów. Zdarza się jednak, że w toku używania pojazdów, komponenty ulegają uszkodzeniu, zużyciu lub przestają spełniać swoją funkcję. W takich sytuacjach uruchamiana jest procedura „Analizy zwrotów z rynku”, mająca na celu zdiagnozowanie komponentów dotkniętych problemem oraz w efekcie eliminacja przyczyn takiego zjawiska. Analiza części zwróconych z fazy użytkowania wymaga specyficznego podejścia i składa się z testów standardowych, a także innych – wykraczających poza standardowe badania. Cały proces musi być uzgodniony z klientem – producentem samochodów. Szkolenie przedstawia proceduralne podejście do procesu analizy zwrotów z rynku zgodne z podręcznikiem CQI-14 wydanym przez AIAG.

Grupa docelowa

Szkolenie skierowane jest do pracowników działów jakości, kierownictwa, osób zajmujących się zarządzaniem jakością, działów inżynieryjnych i konstrukcyjnych.

Zawartość

 • Wymagania IATF 16949 dotyczące reklamacji.
 • Wymagania klientów dotyczące procesu analizy zwrotów z rynku.
 • Wymagania CQI-14.
 • Literatura.
 • IATF 16949.
 • CQI-14.
 • VDA FFA (opcjonalnie).

Egzamin/test

Po zakończonym szkoleniu przewidziany jest test pisemny dla uczestników, weryfikujący nabytą wiedzę.

Potwierdzenie kwalifikacji

Po szkoleniu otrzymają Państwo certyfikat uczestnictwa SQD Alliance.

Efekty kształcenia

 • Znajomość wymagań branży samochodowej dotyczącej postępowania ze zwrotami z rynku
 • Znajomość wymagań i postępowania ze zwrotami z rynku zgodnie z podręcznikiem CQI-14

Cena zawiera

Materiały szkoleniowe, wydanie certyfikatu, obiad, przerwy kawowe, komfortową salę wykładową z pełnym wyposażeniem multimedialnym.

  Zapytaj o szczegóły

  Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby porozmawiać o szczegółach i przedstawić Ci propozycję współpracy.

  Administratorem danych zawartych w korespondencji e-mail jest SQD Alliance Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie przy ulicy Stefana Batorego 19, 43-200 poczta Pszczyna, NIP: 6381701670, REGON: 240513222, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000269551.

  Wysyłając wiadomość, przekazują nam Państwo adres e-mail oraz inne dane zawarte w treści wiadomości. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych są dostępne w Polityce Prywatności dostępnej na tej stronie internetowej.

  Chcesz o coś zapytać?