Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

COVID-19 w Twoim zakładzie pracy – wyzwanie epidemiologiczne i prawne (ID 3172) – szkolenie online

13 listopada 2020 09:00 - 15:00

350PLN netto

Zapisz się

Zostało tylko 21 miejsc.


Zobacz ogólne warunki współpracy.
Tribe Loading Animation Image

Opis szkolenia:

W obecnym, bardzo dynamicznym czasie pandemii duża grupa pracodawców i pracowników znalazła się w potrzasku informacyjnym – ciągle zmieniająca się sytuacja prawna związana z epidemią, nowe obostrzenia, restrykcje, mnożąca się ilość pytań dotyczących bezpieczeństwa zdrowotnego, jak i prawnego.

Szkolenie powstało z myślą o uporządkowaniu tych informacji oraz odpowiedzeniu osobom zarządzającym przedsiębiorstwem oraz odpowiedzialnym za aspekty epidemiologiczne na najczęściej pojawiające się pytania. Szkolenie składa się z dwóch części – prawnej oraz epidemiologicznej. Każdą z nich poprowadzi inny trener, specjalizujący się w danej dziedzinie.

Grupa docelowa:

Szkolenie dedykowane jest pracodawcom, osobom odpowiedzialnym za procedury bezpieczeństwa epidemiologicznego w firmach, pracownikom ds. BHP i pracownikom działów HR.

Zawartość:

Szkolenie porusza problematykę prawną oraz epidemiologiczną.

Omawiane aspekty prawne związane będą między innymi z:

 • podstawami prawnymi poddania pracownika kwarantannie,
 • obowiązkiem powiadomienia pracodawcy i skutkami niewywiązania się pracownika z tego obowiązku,
 • możliwościami wykonywania pracy zdalnej przez pracownika poddanego kwarantannie,
 • kwarantanną a prawem do wynagrodzenia.

Pierwszą część szkolenia poprowadzi Pan Mariusz Nowak. Specjalista w zakresie prawa pracy przedstawi, jakie działania powinien podjąć pracodawca w przypadku otrzymania informacji o zakażeniu pracownika, jak poinformować pozostałych pracowników o zakażeniu, czy pracodawca może wydać pracownikowi polecenie poddania się testowi na obecność wirusa SARS-CoV-2 oraz jak wyglądają aspekty prawne i problematyka bhp przy pracy zdalnej.

W części prawnej szkolenia zapoznamy Państwa również z przepisami: Prawa administracyjnego, Prawa pracy, w tym BHP, Prawa o wykroczeniach przeciwko prawom pracownika, Prawa karnego i Prawa Cywilnego oraz Ochrony danych osobowych (RODO), jakie wiążą się z występowaniem zagrożenia COVID–19 w zakładach pracy.

Podczas szkolenia odpowiadamy m. in. na pytania:

 • Czy możemy powierzyć pracę zdalną pracownikom na kwarantannie i izolacji?
 • Jakie przepisy bhp znajdą zastosowanie w zw. z epidemią COVID–19?
 • Czy pracodawca może pytać pracownika o objawy COVID–19?
 • Czy może dokonywać pomiarów temperatury ciała?
 • Czy może kierować pracowników na testy COVID–19  i zapoznawać się z ich wynikami?
 • Czy pracodawca, który nie zapewnił pracownikom odpowiedniej ochrony przed zakażeniem może ponosić odpowiedzialność za wykroczenia przeciwko prawom pracownika oraz odpowiedzialność karną z art. 165 i 220 Kodeksu karnego ?
 • Czy i w jakich przypadkach pracodawca, który nie zapewnił pracownikom odpowiedniej ochrony przed zakażeniem może być zobowiązany do wypłaty odszkodowania, zadośćuczynienia lub renty na podstawie art. 415, 435, 444, 445 i 446 Kodeksu cywilnego? Jak się zabezpieczyć przed takimi roszczeniami pracowników?

Druga część szkolenia będzie poświęcona aspektom epidemiologicznym. Podczas wykładu prowadzonego przez Panią Wioletę Kojzar dowiedzą się Państwo, jak identyfikować ryzyko epidemiologiczne oraz dlaczego istotne jest zdefiniowanie krytycznych momentów i kluczowych kompetencji w procesach organizacji.

Ta część szkolenia podchodzi do kwestii dbania o bezpieczeństwo epidemiologiczne od praktycznej strony, kiedy to oprócz spełnienia wymogów prawnych, doniesień ze świata nauki firmy walczą także o zachowanie ciągłości prowadzenia biznesu. Na przykładach i z wykorzystaniem case study uczestnicy szkolenia poznają dobre praktyki w organizacjach oraz możliwości zastosowania konkretnych narzędzi w ramach programu bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Zagadnienia części epidemiologicznej:

 • Ocena ryzyka epidemiologicznego
 • Epidemia a ciągłość prowadzenia biznesu – identyfikacja newralgicznych obszarów
 • Znaczenie programu bezpieczeństwa epidemiologicznego w minimalizowaniu ryzyka transmisji wirusa
 • Wytyczne, nakazy, zakazy a komunikacja z pracownikami , czyli jak budować społeczną odpowiedzialność wśród pracowników
 • Teoria a praktyka – przykłady dobrych praktyk w firmach

Trenerzy:

Mariusz Nowak– ekspert prawa pracy i ochrony danych osobowych. Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 1996 r. ukończył Aplikację Inspektorską w Ośrodku Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu. W okresie zatrudnienia w PIP, przez 12 lat kierował Sekcją Nadzoru i Kontroli w Oddziale w Bielsku Białej OIP w Katowicach. Zasiadał w kapitule corocznego konkursu Głównego Inspektora Pracy „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej”, prowadząc kontrole audytowe w zakresie prawnej ochrony pracy grupy największych pracodawców, biorących udział w konkursie, w tym laureatów konkursu. Samodzielnie przeprowadził m.in. kilkaset specjalistycznych kontroli przestrzegania przepisów o czasie pracy. Od 1997 r. prowadzi szkolenia z zakresu prawa pracy, dla zróżnicowanej grupy odbiorców – od kadry menedżerskiej i kierowniczej do pracowników służby bhp. Obecnie jest zatrudniony w kancelarii prawnej prowadzącej działalność w obszarze prawa pracy i ochrony danych osobowych. W tym zakresie również od lat doradza i szkoli pracodawców.

 

 

 


Wioleta Kojzar – ekspert ds. zarządzania zdrowiem i zdrowia publicznego, specjalista ds. procedur związanych z bezpieczeństwem epidemiologicznym w zakładach pracy. Absolwentka zdrowia publicznego w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku public relations.

W swej codziennej pracy zajmuje się opracowaniem programów bezpieczeństwa epidemiologicznego, prowadzeniem audytów epidemiologicznych, doradztwem z zakresu budowania systemów zarządzania zdrowiem w firmach, wdrażaniem programów zdrowotnych, tworzeniem polityk zdrowotnych oraz budowaniem prozdrowotnych postaw wśród pracowników, poprzez efektywną komunikację z beneficjentami projektów, organizowanie akcji i eventów prozdrowotnych czy też analizy stanu zdrowia pracowników.

Wspiera firmy w budowaniu odpowiedzialnego biznesu. Dodatkowo tworzy oraz prowadzi szkolenia i warsztaty z kompetencji miękkich, związanych zarówno z promocją zdrowia jak i zarządzaniem. Autorka artykułów z zakresu zarządzania zdrowiem.

 

 


Cena zawiera:

Materiały prawne i edukacyjne dotyczące COVID-19, takie jak plakaty i ulotki, które można wykorzystać w swojej firmie, certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

Uczestniczy szkolenia otrzymają również zniżkę -50% na interaktywne szkolenie e-learningowe pt. „Podstawy epidemiologii chorób zakaźnych, w tym COVID-19”.

Szkolenie odbędzie się przez aplikację ClickMeeting. Zaproszenia do udziału w szkoleniu oraz pozostałe informacje organizacyjne, takie jak szczegółowa agenda szkolenia zostaną wysłane na podane przez w zgłoszeniu adresy e-mailowe.

W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem mailowym office.hse@teamprevent.pl lub pod numerem telefonu 517-012-693.

 

Zapraszamy!

Szczegóły

Data:
13 listopada 2020
Czas:
09:00 - 15:00
Koszt:
350PLN netto
Wydarzenie kategorie:
, ,
Wydarzenie Tagi:

Organizator

SQD Alliance – HSE
Telefon:
517012693
Email:
office.hse@sqda.pl

Miejsce

SQD Alliance – Szkolenie online
Batorego 19
Pszczyna, 43-200
+ Google Map
Telefon:
+48 32 326 30 08