Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

COVID-19 w Twoim zakładzie pracy – wyzwanie epidemiologiczne i prawne (ID 3172) – szkolenie wzorcowe

1 stycznia 2020 08:00 - 17:00

350 PLN netto

Już nie można zapisywać się na to szkolenie.

Opis szkolenia:

W obecnym, bardzo dynamicznym czasie pandemii duża grupa pracodawców i pracowników znalazła się w potrzasku informacyjnym – ciągle zmieniająca się sytuacja prawna związana z epidemią, nowe obostrzenia, restrykcje, mnożąca się ilość pytań dotyczących bezpieczeństwa zdrowotnego, jak i prawnego.

Szkolenie powstało z myślą o uporządkowaniu tych informacji oraz odpowiedzeniu osobom zarządzającym przedsiębiorstwem oraz odpowiedzialnym za aspekty epidemiologiczne na najczęściej pojawiające się pytania. Szkolenie składa się z dwóch części – prawnej oraz epidemiologicznej. Każdą z nich poprowadzi inny trener, specjalizujący się w danej dziedzinie.

Grupa docelowa:

Szkolenie dedykowane jestpracodawcom, osobom odpowiedzialnym za procedury bezpieczeństwa epidemiologicznego w firmach, pracownikom ds. BHP i pracownikom działów HR.

Zawartość:

Szkolenie porusza problematykę prawną oraz epidemiologiczną.

Omawiane aspekty prawne związane będą między innymi z:

  • podstawami prawnymi poddania pracownika kwarantannie,
  • obowiązkiem powiadomienia pracodawcy i skutkami niewywiązania się pracownika z tego obowiązku,
  • możliwościami wykonywania pracy zdalnej przez pracownika poddanego kwarantannie,
  • kwarantanną a prawem do wynagrodzenia.

Pierwszą część szkolenia poprowadzi Pan Mariusz Nowak. Specjalista w zakresie prawa pracy przedstawi, jakie działania powinien podjąć pracodawca w przypadku otrzymania informacji o zakażeniu pracownika, jak poinformować pozostałych pracowników o zakażeniu, czy pracodawca może wydać pracownikowi polecenie poddania się testowi na obecność wirusa SARS-CoV-2 oraz jak wyglądają aspekty prawne i problematyka bhp przy pracy zdalnej.

Podczas szkolenia dowiedzą się Państwo również o obowiązku aktualizacji oceny ryzyka zawodowego w związku z zagrożeniem COVID–19, znajdą odpowiedź na pytania „Co ze szkoleniami bhp?”, „Co z badaniami lekarskimi?” oraz jakie są regulacje prawne dotyczące czasu pracy w dobie pandemii. Trener poruszy również kwestię nawiązywania i rozwiązywania stosunku pracy, możliwości prawnych kierowania pracowników na urlopy wypoczynkowe, ograniczenie nieprzerwanego dobowego i tygodniowego odpoczynku oraz możliwość stosowania przez pracodawcę mniej korzystnych warunków zatrudnienia pracowników, niż wynikające z umów o pracę zawartych z tymi pracownikami w czasie epidemii.

Druga część szkolenia będzie poświęcona aspektom epidemiologicznym. Podczas wykładu prowadzonego przez Panią Wioletę Kojzar dowiedzą się Państwo, jak identyfikować ryzyko epidemiologiczne oraz dlaczego istotne jest zdefiniowanie krytycznych momentów i kluczowych kompetencji w procesach organizacji.

Ta część szkolenia podchodzi do kwestii dbania o bezpieczeństwo epidemiologiczne od praktycznej strony, kiedy to oprócz spełnienia wymogów prawnych, doniesień ze świata nauki firmy walczą także o zachowanie ciągłości prowadzenia biznesu. Na przykładach i z wykorzystaniem casestudy uczestnicy szkolenia poznają dobre praktyki w organizacjach oraz możliwości zastosowania konkretnych narzędzi w ramach programu bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Zagadnienia części epidemiologicznej:

  • Ocena ryzyka epidemiologicznego
  • Epidemia a ciągłość prowadzenia biznesu – identyfikacja newralgicznych obszarów
  • Znaczenie programu bezpieczeństwa epidemiologicznego w minimalizowaniu ryzyka transmisji wirusa
  • Wytyczne, nakazy, zakazy a komunikacja z pracownikami , czyli jak budować społeczną odpowiedzialność wśród pracowników
  • Teoria a praktyka – przykłady dobrych praktyk w firmach

Trenerzy:

Mariusz Nowak– ekspert prawa pracy i ochrony danych osobowych. Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 1996 r. ukończył Aplikację Inspektorską w Ośrodku Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu. W okresie zatrudnienia w PIP, przez 12 lat kierował Sekcją Nadzoru i Kontroli w Oddziale w Bielsku Białej OIP w Katowicach. Zasiadał w kapitule corocznego konkursu Głównego Inspektora Pracy „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej”, prowadząc kontrole audytowe w zakresie prawnej ochrony pracy grupy największych pracodawców, biorących udział w konkursie, w tym laureatów konkursu. Samodzielnie przeprowadził m.in. kilkaset specjalistycznych kontroli przestrzegania przepisów o czasie pracy. Od 1997 r. prowadzi szkolenia z zakresu prawa pracy, dla zróżnicowanej grupy odbiorców – od kadry menedżerskiej i kierowniczej do pracowników służby bhp. Obecnie jest zatrudniony w kancelarii prawnej prowadzącej działalność w obszarze prawa pracy i ochrony danych osobowych. W tym zakresie również od lat doradza i szkoli pracodawców.

 

 

 


Wioleta Kojzar – ekspert ds. zarządzania zdrowiem i zdrowia publicznego, specjalista ds. procedur związanych z bezpieczeństwem epidemiologicznym w zakładach pracy. Absolwentka zdrowia publicznego w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku public relations.

W swej codziennej pracy zajmuje się opracowaniem programów bezpieczeństwa epidemiologicznego, prowadzeniem audytów epidemiologicznych, doradztwem z zakresu budowania systemów zarządzania zdrowiem w firmach, wdrażaniem programów zdrowotnych, tworzeniem polityk zdrowotnych oraz budowaniem prozdrowotnych postaw wśród pracowników, poprzez efektywną komunikację z beneficjentami projektów, organizowanie akcji i eventów prozdrowotnych czy też analizy stanu zdrowia pracowników.

Wspiera firmy w budowaniu odpowiedzialnego biznesu. Dodatkowo tworzy oraz prowadzi szkolenia i warsztaty z kompetencji miękkich, związanych zarówno z promocją zdrowia jak i zarządzaniem. Autorka artykułów z zakresu zarządzania zdrowiem.

 

 


Cena zawiera:

Materiały prawne i edukacyjne dotyczące COVID-19, takie jak plakaty i ulotki, które można wykorzystać w swojej firmie, certyfikatpotwierdzający udział w szkoleniu.

Uczestniczy szkolenia otrzymają również zniżkę -50% na interaktywne szkolenie e-learningowe pt. „Podstawy epidemiologii chorób zakaźnych, w tym COVID-19”.

Szkolenie odbędzie się przez aplikację ClickMeeting. Zaproszenia do udziału w szkoleniu oraz pozostałe informacje organizacyjne, takie jak szczegółowa agenda szkolenia zostaną wysłane na podane przez w zgłoszeniu adresy e-mailowe.

Szczegóły

Data:
1 stycznia 2020
Czas:
08:00 - 17:00
Koszt:
350 PLN netto
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Organizator

SQD Alliance – HSE
Telefon:
517012693
Email:
office.hse@sqda.pl

Otrzymaj BEZPŁATNY dostęp
do szkolenia online

“Szczepienia przeciwko COVID-19 w kontekście prawa pracy”

Wypełnij formularz i obejrzyj webinar dotyczący szczepień przeciwko COVID-19 w kontekście prawa pracy, podczas którego ekspert w zakresie prawa pracy zwraca uwagę na aspekty organizacji szczepień w firmach, a także porusza temat edukowania pracowników.