Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dlaczego powinniśmy szanować swoje kręgosłupy? (Webinar)

16 września 2021 14:30 - 16:00

Bezpłatny

Już nie można zapisywać się na to szkolenie.

Siedzenie jest określane jako nałóg XXI wieku. Nieprawidłowa pozycja siedząca niesie większe obciążenia dla kręgosłupa niż pozycja pochylona. Podczas webinaru poruszone zostaną zagadnienia związane z dolegliwościami układu ruchu, wynikającymi z nieergonomicznej pozycji w czasie pracy, ale również w życiu codziennym. Szkolenie prowadzi doświadczony fizjoterapeuta, który w odniesieniu do swoich doświadczeń z gabinetu i pracy z pacjentami, obserwacji podczas audytów ergonomicznych opowie, jak zapobiegać schorzeniom układu szkieletowo-mięśniowego oraz jak dbać o ergonomiczną pozycję ciała.

Program:

  • Nałóg XXI wieku – wprowadzenie do anatomii człowieka z uwzględnianiem miejsc newralgicznych w pozycji siedzącej
  • Charakterystyczne jednostki chorobowe typowe dla pracy biurowej i w nieergonomicznej pozycji
  • Pozycja ergonomiczna
  • Metody relaksacji mięśni posturalnych, reedukacji postawy ciała oraz wzmocnienia mięśni CORE
  • Przykłady sportów prozdrowotnych
  • Panel dyskusyjny

Jakub Siutaj

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (magister fizjoterapii). Czynny zawodowo fizjoterapeuta, rehabilitant w klubach sportowych, placówkach medycznych, instytucjach samorządowych i firmach, dodatkowo pracuje także z pacjentami indywidualnymi. Instruktor Nordic Walking (niemieckiej szkoły LEKI) oraz lekkiej atletyki. Uczestnik licznych szkoleń, terapeuta metod: PNF (Priprioceptive Neuromuscular Facilitation) USA, Ackermann Szwecja, Kinesiology taping Japonia.
Prowadzi audyty ergonomiczne w firmach, opracowuje materiały edukacyjne dla pracowników z zakresu profilaktyki bólowej. Ergoterapeuta, trener z doświadczeniem prowadzenia szkoleń z zakresu ergonomii pracy, ergonomii funkcjonalnej. Podczas szkoleń wykorzystuje swoje doświadczenie w pracy z pacjentami, skupia się na profilaktyce oraz zwraca szczególną uwagę na istotę aktywności fizycznej w usprawnianiu narządu ruchu i niwelowaniu skutków pracy w wymuszonej pozycji ciała.

Szczegóły

Data:
16 września 2021
Czas:
14:30 - 16:00
Koszt:
Bezpłatny
Wydarzenie kategorie:
,

Organizator

Szkolenia OHS
Telefon:
+48 32 326 30 08
Email:
szkolenia.ohs@sqda.pl