Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Myślenie oparte na ryzyku w kontekście wymagań normy ISO 45001:2018 (bezpłatny webinar)

27 kwietnia 2022 14:00 - 15:30

Już nie można zapisywać się na to szkolenie.

W 2018 r. wydana został pierwsza edycja normy ISO 45001 dotycząca zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy. Norma ISO 45001:2018, podobnie jak wcześniejsze normy ISO 9001:2015 oraz ISO 14001:2015, zbudowana została w oparciu  o koncepcję High Level Structure.

Opracowana przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO) koncepcja, ma w praktyce ułatwić Organizacjom zarządzanie w oparciu o wdrażane w niej różne systemy. Jednolity układ norm, w istocie  pomaga w zbudowaniu zintegrowanego systemu zarządzania. Co jednak faktycznie stanowi o sile nowych norm? Jest to koncepcja zarządzania opartego na ryzyku.

Dlaczego? We wszystkich standardach wprowadzone zostały wymagania dotyczące definiowania kontekstu organizacji, identyfikacji stron zainteresowanych oraz identyfikacji zagrożeń i szacowania ryzyk z tymi zagrożeniami powiązanych. Analiza tych informacji pozwala na zbudowanie silnego systemu zarządzania, którego podstawą jest świadomość słabych stron, które mogą skutkować nieprzyjemnymi konsekwencjami.

Podczas webinaru dowiesz się, w jaki sposób należy podejść do świadomego zarządzania ryzkiem w kontekście normy ISO 45001:2018, aby nie tylko spełnić wymagania normy ale również osiągnąć wymierne efekty w postaci zwiększenia bezpieczeństwa ciągłości procesu.

Webinar organizowany jest w ramach bezpłatnej kampanii „Tydzień Bezpieczeństwa z SQDA”. Sprawdź inne aktywności i webinary organizowane w ramach kampanii – kliknij tutaj.

Program:

  • Identyfikacja kontekstu organizacji.
  • Wymagania stron zainteresowanych.
  • Koncepcja zarządzania ryzkiem w odniesieniu do BHP.
  • Budowa systemu w oparciu o analizę powyższych danych.
  • Panel dyskusyjny: Q&A

Prowadzący:

Ewa Czader

Dyrektor Systemów Zarządzania, Inżynierii i Ochrony Środowiska w SQDA

Trener, konsultant oraz audytor w zakresie systemów zarządzania jakością, środowiskiem, BHP oraz energią. Tematyką systemów zarządzania zajmuje się od 20 lat. Absolwentka Wydziału Inżynierii Materiałowej na Politechnice Śląskiej oraz studiów podyplomowych w zakresie: Menedżer Zarządzania Jakością ZDZ, Zarządzania Bezpieczeństwem w Pracy w Akademii Technicznej-Humanistycznej oraz Architektury i Budownictwa Zrównoważonego na Politechnice Krakowskiej. W ramach swoich działań wdraża, utrzymuje i doskonali systemy zarządzania, prowadzi audyty systemów zarządzania pierwszej i drugiej strony, audyty zgodności z przepisami prawa w zakresie ochrony środowiska oraz BHP.

Szczegóły

Data:
27 kwietnia 2022
Czas:
14:00 - 15:30
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Szkolenia OHS
Telefon:
+48 32 326 30 08
Email:
szkolenia.ohs@sqda.pl