Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zjedz stres (webinar)

20 maja 14:30 - 16:00

Bezpłatny

Już nie można zapisywać się na to szkolenie.

Stwierdzenie, że stres jest chorobą XXI wieku wcale nie jest powiedziane nad wyraz. Presja otoczenia, życie  w pędzie i podchodzenie do siebie zbyt krytycznie, stawianie sobie coraz większych wymagań, nie są pomocne w stabilizacji nastroju. Do tego w ostatnim czasie wybuch pandemii spotęgował problemy z i tak już nadwyrężonym spokojem psychicznym.

Zmiana sposobu odżywiania to najlepszy sposób na rozpoczęcie walki ze stresem. Webinar organizowany w ramach cyklu #HealthyMe ma na celu uświadomienie uczestnikom, jak modyfikacja codziennego podejścia do posiłków i wprowadzenie kilku zmian w modelu odżywiania może wspomóc walkę ze stresem, który wpływa na utratę niezbędnych dla organizmu składników odżywczych.

Uczestnicy webinaru dowiedzą się o mechanizmie stresu i korzyściach diety antystresowej w łagodzeniu jego skutków. Dieta ta bogata jest w produkty, których składniki odżywcze dobrze działają na system nerwowy, łagodzą napięcia, wspomagają pamięć i koncentrację.

Zawartość

  • Wprowadzenie dotyczące psychologicznego i biologicznego mechanizmu stresu i jego wpływu na funkcjonowanie organizmu człowieka.
  • Zasady diety antystresowej i jej wpływ na łagodzenie skutków stresu.
  • Przegląd najważniejszych składników odżywczych, które wywierają korzystne działanie na układ nerwowy, łagodzą napięcia, wspomagają pamięć i koncentrację.

Grupa docelowa:

Webinar skierowane jest do wszystkich, którzy odczuwają negatywne skutki stresu. Uczestnicy dowiedzą się jak odpowiednio zbilansowana dieta antystresowa może okazać się pomocna w utrzymaniu swojego organizmu w dobrej formie psychicznej, jak z jej pomocą można zapobiegać negatywnym skutkom stresu poprzez jej pozytywny wpływ na układ nerwowy i hormonalny.

Dominika Nawrocka-Musiał

Specjalista ds. Promocji Zdrowia w SQD Alliance

Biolog i dietetyk, dr nauk medycznych w dziedzinie Biologia Medyczna ( w swojej pracy badała wpływ żywności funkcjonalnej na komórki nowotworowe). Współautorka publikacji naukowych z zakresu chemioprewencji i alternatywnych metod leczenia nowotworów, wieloletni wykładowca na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Jest zwolenniczką tezy, iż przez świadome podejmowanie działań zmierzających do kształtowania właściwych nawyków żywieniowych i prozdrowotnego stylu życia, można znacznie wpłynąć na zminimalizowanie zagrożenia chorobami cywilizacyjnymi. W swojej działalności zawodowej kieruje się przesłaniem Hipokratesa, który już ponad 2000 lat temu mawiał „Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem“.

Szczegóły

Data:
20 maja
Czas:
14:30 - 16:00
Koszt:
Bezpłatny
Wydarzenie kategorie:
,
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

SQD Alliance – Szkolenie online
Batorego 19
Pszczyna, 43-200
Telefon:
+48 32 326 30 08

Organizator

Szkolenia OHS
Telefon:
+48 32 326 30 08
Email:
szkolenia.ohs@sqda.pl