Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Znaczenie wellbeingu i zdrowia psychicznego w miejscu pracy w świetle normy ISO 45003:2021 (Darmowy webinar)

17 listopada 14:30 - 15:30

Już nie można zapisywać się na to szkolenie.

Szkolenie dedykowane jest wszystkim zainteresowanym profilaktyką zdrowia psychicznego w miejscu pracy – pracodawcom, działom HR, służbom BHP oraz specjalistom wellbeingu. Obecnie szacuje się, że ponad połowa absencji w pracy jest pochodną problemów związanych z oddziaływaniem zagrożeń psychospołecznych i stresu. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób systemowo zadbać o dobrostan pracowników i bezpieczeństwo pracy oraz prewencję zaburzeń zdrowia związanych ze stresem.

Program spotkania:

  • Wellbeing i zdrowie psychiczne a dobrostan pracownika – definicja WHO, jej interpretacja i zastosowanie w miejscu pracy.
  • Metody profilaktyki zaburzeń zdrowia psychicznego w miejscu pracy w kontekście normy ISO 45003:2021,
  • Zastosowanie przepisów Kodeksu pracy – rola służby BHP i specjalistów wellbeingu w obszarze budowania programów EAP i prowadzenia ocen ryzyka zawodowego w zakresie oceny stresogenności pracy – przykłady i dobre praktyki.
  • Czynniki stresogenne w kontekście analizy okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy.

Prowadzący:

dr Mateusz Warchał

specjalista psychologii pracy i ekspert prawa pracy, wykładowca akademicki. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego i menedżerskich studiów podyplomowych ukończonych na Uniwersytecie Warszawskim. Wieloletni specjalista Państwowej Inspekcji Pracy, Instytutu Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu, a od kilkunastu lat stały trener Ośrodka Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu. Specjalizuje się głównie w szkoleniach i doradztwie dotyczącym behawioralnego bezpieczeństwa pracy, systemów i procesów HR, wewnętrznych źródeł prawa pracy oraz Compliance.

Szczegóły

Data:
17 listopada
Czas:
14:30 - 15:30
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
,
Strona internetowa:
https://healthyme.sqda.pl/

Organizator

Szkolenia – OHS
Telefon:
+48 32 326 30 08