Team Prevent partnerem ZUS – program bezpłatnych szkoleń bhp

Jako partner ZUS firma Team Prevent Poland Sp. z o.o. serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu zagrożeń powodujących wypadki przy pracy i choroby zawodowe oraz sposobów zapobiegania tym zjawiskom.

Kto może wziąć udział w szkoleniu?
Szkolenia kierowane są do pracodawców i osób kierujących pracownikami przede wszystkim z branż: przetwórstwo przemysłowe, handel hurtowy i detaliczny, naprawa pojazdów samochodowych i motocykli, opieka zdrowotna i pomoc społeczna, budownictwo i transport. Możliwe jest jednak uczestnictwo w szkoleniach osób reprezentujących inne branże.

W szkoleniach mogą brać udział osoby z zakładów pracy prowadzących działalność gospodarczą na terenie działania oddziałów ZUS Gdańsk (w tym: Gdynia, Sopot, Pruszcz Gdański, Wejherowo, Tczew, Starogard Gdański, Kartuzy, Kościerzyna, Puck, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Śródmieście, Sztum, Kwidzyn i Malbork) i ZUS Słupsk (w tym: Ustka, Lębork, Słupsk, Bytów, Miastko, Chojnice).

Dlaczego warto skorzystać ze szkolenia?
Dzięki szkoleniu zyskują Państwo:

  • podniesienie świadomości na temat bezpieczeństwa pracy,
  • wiedzę na temat zagrożeń w miejscu pracy i sposoby niwelowania występowania tych zagrożeń,
  • oszczędność funduszy firmy, gdyż szkolenie jest w pełni finansowane przez ZUS,
  • zaświadczenie potwierdzające udział w szkoleniu. 

Informujemy, że firma Team Prevent Poland Sp. z o.o. została wybrana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych do przeprowadzenia seminariów na temat zagrożeń powodujących wypadki przy pracy i choroby zawodowe oraz sposobów zapobiegania tym zjawiskom, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. z 2004 r., Nr 180, poz. 1860 z późn. zm.).

Jaki zakres merytoryczny obejmuje szkolenie?
Ramowy plan seminarium obejmuje następujące zagadnienia:

  1. zasady podlegania ubezpieczeniu wypadkowemu w świetle ustawy z dn. 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (tekst jednolity – Dz.U. z 2009 r., Nr 205, poz. 1585 ze zm.),
  2. zasady różnicowania składki na ubezpieczenie wypadkowe w świetle ustawy z dn. 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz.U. z 2009 r., Nr 167, poz. 1322 ze zm.) oraz rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dn. 29 listopada 2002 r. w sprawie różnicowania stopy procentowej składki na ubezpieczenie społeczne z tytułów wypadków przy pracy i chorób zawodowych w zależności od zagrożeń zawodowych i ich skutków (tekst jednolity – Dz.U. z 2013 r., Nr 878),
  3. rodzaje świadczeń z tytułów wypadków przy pracy i chorób zawodowych, warunki nabywania prawa do świadczeń, zasady i tryb ich przyznawania, ustalanie wysokości oraz zasady ich wypłaty.

Jaki jest koszt szkolenia?
Szkolenia są w 100% finansowe przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dla uczestników są one bezpłatne.

Kiedy i gdzie odbywają się najbliższe szkolenia?
Gdańsk:
18.11.2014
19.11.2014
26.11.2014

Słupsk:
17.11.2014
20.11.2014
25.11.2014

Szkolenie w formie seminarium trwa jeden dzień w godzinach od 9:00 – 16:00 (8 godzin lekcyjnych).

Jak zapisać się na szkolenie?
Aby wziąć udział w szkoleniu należy wypełnić kartę rejestracyjną (pobierz) i odesłać ją na adres e-mail: anna.witkowska@teamprevent.com.
Dodatkowo informacje w zakresie rekrutacji prosimy kierować do Pani Anny Witkowskiej tel.: +48 32 32 63 021, e-mail: anna.witkowska@teamprevent.com.

Gdzie uzyskać więcej informacji na temat szkolenia?
W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat szkoleń prosimy o kontakt z Panią Wioletą Kojzar tel.: +48 32 32 63 021, e-mail: wioleta.kojzar@teamprevent.com.  

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn

Forum Zdrowego Biznesu

Kim dla Ciebie jest pracownik 50+? Czy przekroczenie magicznego progu 50. roku życia to przełom w życiu – zarówno zawodowym, jak i prywatnym? A może to początek zmian i nowe

Czytaj więcej »

Katalog szkoleń 2016

Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa do zapoznania się z nowym katalogiem szkoleń na rok 2016! W katalogu na rok 2016, który oddajemy w Państwa ręce, pojawiło się wiele nowości w

Czytaj więcej »

Konkurs Dobrych Praktyk

Konkurs Dobrych Praktyk pn. “Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy” jest elementem europejskiej kampanii informacyjnej “Bezpieczni na starcie, zdrowi na mecie” prowadzonej przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA).

Czytaj więcej »
Marzec miesiącem zdrowego pracownika

Marzec miesiącem zdrowego pracownika

O zdrowie swoich pracowników warto dbać każdego dnia. Dlatego postanowiliśmy przygotować specjalnie dla Ciebie krótki przewodnik po najważniejszych obszarach tematycznych w zakresie działań prozdrowotnych, które możesz od razu wdrożyć w

Czytaj więcej »

ICE – w nagłym wypadku!

ICE lub I.C.E. (ang. In Case of Emergency, pol. w nagłym wypadku) to międzynarodowy skrót informujący z kim powinni się skontaktować ratownicy w razie nagłego wypadku. Pomysł numeru ICE powstał

Czytaj więcej »