Fundusze Unijne

Techniki relaksacyjne

Najlepsze techniki relaksacyjne w walce ze stresem

Brak czasu, presja sukcesu, jak również prywatne i zawodowe zobowiązania nie dają nam spokoju, zwiększając poczucie odczuwanego stresu. Codzienne życie w pośpiechu jest pełne stresogennych czynników, na których działanie trudno się uodpornić, jest jednak możliwe opanowanie technik, które wpływ stresu na nasz organizm minimalizują – od natychmiastowej pomocy w nagłych przypadkach do większej świadomości i większego spokoju w życiu codziennym.

Team Prevent przedstawia Państwu 4 najefektywniejsze techniki relaksacyjne.

 1. Technika relaksacyjna: Ćwiczenia oddechowe 
  Ćwiczeń oddechowych można nauczyć się szybko i można je wykonywać przed pojawieniem się problemu lub w nagłych przypadkach. Niezależnie od tego czy w biurze, w poczekalni, w metrze, czy przed egzaminem – kilka głębokich i świadomych oddechów może w każdej chwili i w każdym miejscu umożliwić zrelaksowanie się.
 2. Technika relaksacyjna: Progresywna relaksacja mięśni  
  Metoda progresywnej relaksacji mięśni jest łatwa do opanowania i daje szybko odczuwalny efekt. Ćwiczenia te mogą złagodzić emocjonalne i mięśniowe napięcia. Już nawet krótka przerwa na ćwiczenia w trakcie pracy może mieć dobre działanie relaksacyjne.
 3. Technika relaksacyjna: Trening autogenny
  Trening autogenny umożliwia przejście w każdej chwili i w każdym miejscu w stan odprężenia. Warunkiem są codzienne kilkuminutowe ćwiczenia. Treningu jednak nie należy zaczynać bezpośrednio przed lub w przypadku wystąpienia sytuacji stresowej. Do opanowania tej techniki relaksacyjnej potrzebny jest czas oraz wytrwałość.
 4. Długoterminowa technika relaksacyjna: Medytacja     
  Techniki medytacyjne są różnorodne i posiadają religijno-spirytualne podłoże. Pierwotnie służyły poszerzaniu świadomości. Aby medytacja miała prawidłowy skutek musi być regularnie ćwiczona. Wymaga to na początku dużo czasu, spokoju i koncentracji.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z powyższymi technikami, których wpływ na nasze organizmy jest nieoceniony. Techniki te, co prawda nie obronią od ciosów życia, ale pozwolą te ciosy lepiej znosić.

Jeżeli chcą Państwo uzskać więcej informacji na powyższy temat prosimy o kontakt z nami

  Chcesz o coś zapytać?