V FLOŚ już za nami!

V edycja Forum Liderów Ochrony Środowiska odbyła się 12 marca 2014 r. w siedzibie Team Prevent Poland w Pszczynie. Tym razem FLOŚ było okazją do wymiany doświadczeń na temat Green Lean Manufacturing, czyli praktycznych sposobów ograniczania wpływów na środowisko oraz korzyści ekonomicznych związanych z minimalizacją strat w ramach efektywnego systemu zarządzania środowiskowego.

Do zagadnienia płynnie wprowadziła Pani Izabela Marcinkowska-Kliś specjalista ds. systemów zarządzania środowiskowego Team Prevent Poland Sp. z o.o. dzieląc się swoją wiedzą w zakresie wdrażania strategii Lean Manufacturing.

Podczas V Forum poruszony został również temat efektywności energetycznej. Doświadczeniem w tym zakresie podzielił się Pan Karol Parys ekspert DELTA Energia, który przedstawił uczestnikom Forum obszary możliwej optymalizacji zużycia energii w zakładzie, korzyści płynące z audytu efektywności energetycznej oraz z wprowadzenia normy ISO 50 001. Ponadto Pan Parys zaprezentował case studies optymalizowanych zakładów, jako przykład praktycznych działań w tym zakresie.

Rozmowy i dyskusje wśród uczestników skupiły się wokół doświadczeń we wdrażaniu systemów efektywności energetycznej. Uczestnicy mieli okazję wymienić między sobą wiedzę oraz podejścia do efektywności energetycznej stosowane w ich zakładach.

Ideą naszych spotkań jest propagowanie proekologicznego rozwoju działalności przemysłowej. Formuła Forum to darmowe i niezobowiązujące dzielenie się wiedzą i spostrzeżeniami w gronie specjalistów ds. ochrony środowiska. Globalnym celem FLOŚ jest wymiana doświadczeń, w celu efektywnego ograniczania wpływu działalności przemysłowej na środowisko. Jednocześnie jest to świetna okazja do propagowania własnych osiągnięć w ramach omawianych zagadnień, istotnych z punktu widzenia odpowiedzialnego zarządzania. Żywy przykład jest najlepszą zachętą do wdrażania podobnych rozwiązań u innych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w V FLOŚ i jednocześnie gorąco zapraszamy na kolejne Forum Liderów Ochrony Środowiska, które odbędzie się 28 maja br.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniach Liderów Ochrony Środowiska proszone są o kontakt pod nr tel. 32 32 63 021 lub e-mail: flos@teamprevent.com

Z wyrazami szacunku
Organizator FLOŚ

Team Prevent Poland Sp. z o.o.

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn

Za nami Otwarty Dzień Zdrowia

Jak ważne jest zarządzanie pracownikami 50+ dowiedzieli się uczestnicy Otwartego Dnia Zdrowa, który odbył się 7 czerwca w Pszczynie. Ten wyjątkowo ciekawy i ważny, zarówno w punktu widzenia pracodawcy, jak

Czytaj więcej »

Podsumowanie Dnia Otwartych Drzwi w Lublinie

Impreza miała charakter otwarty i cieszyła się dużym zainteresowaniem, czego dowodem była obecność licznych przedstawicieli firm działających na obszarze województwa lubelskiego. W ramach Dni Otwartych Drzwi Oddziału Lublin odbyły się

Czytaj więcej »

Akcja “Szczęśliwsze dzieci” na finiszu!

Z inicjatywy pracowników BAD oraz przy wsparciu Team Prevent Poland 1 marca br. została zainicjowana akcja, której rozmiary przeszły najśmielsze oczekiwania jej pomysłodawców. Informacja o zorganizowaniu zbiórki darów dla dzieci

Czytaj więcej »