V FLOŚ już za nami!

V edycja Forum Liderów Ochrony Środowiska odbyła się 12 marca 2014 r. w siedzibie Team Prevent Poland w Pszczynie. Tym razem FLOŚ było okazją do wymiany doświadczeń na temat Green Lean Manufacturing, czyli praktycznych sposobów ograniczania wpływów na środowisko oraz korzyści ekonomicznych związanych z minimalizacją strat w ramach efektywnego systemu zarządzania środowiskowego.

Do zagadnienia płynnie wprowadziła Pani Izabela Marcinkowska-Kliś specjalista ds. systemów zarządzania środowiskowego Team Prevent Poland Sp. z o.o. dzieląc się swoją wiedzą w zakresie wdrażania strategii Lean Manufacturing.

Podczas V Forum poruszony został również temat efektywności energetycznej. Doświadczeniem w tym zakresie podzielił się Pan Karol Parys ekspert DELTA Energia, który przedstawił uczestnikom Forum obszary możliwej optymalizacji zużycia energii w zakładzie, korzyści płynące z audytu efektywności energetycznej oraz z wprowadzenia normy ISO 50 001. Ponadto Pan Parys zaprezentował case studies optymalizowanych zakładów, jako przykład praktycznych działań w tym zakresie.

Rozmowy i dyskusje wśród uczestników skupiły się wokół doświadczeń we wdrażaniu systemów efektywności energetycznej. Uczestnicy mieli okazję wymienić między sobą wiedzę oraz podejścia do efektywności energetycznej stosowane w ich zakładach.

Ideą naszych spotkań jest propagowanie proekologicznego rozwoju działalności przemysłowej. Formuła Forum to darmowe i niezobowiązujące dzielenie się wiedzą i spostrzeżeniami w gronie specjalistów ds. ochrony środowiska. Globalnym celem FLOŚ jest wymiana doświadczeń, w celu efektywnego ograniczania wpływu działalności przemysłowej na środowisko. Jednocześnie jest to świetna okazja do propagowania własnych osiągnięć w ramach omawianych zagadnień, istotnych z punktu widzenia odpowiedzialnego zarządzania. Żywy przykład jest najlepszą zachętą do wdrażania podobnych rozwiązań u innych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w V FLOŚ i jednocześnie gorąco zapraszamy na kolejne Forum Liderów Ochrony Środowiska, które odbędzie się 28 maja br.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniach Liderów Ochrony Środowiska proszone są o kontakt pod nr tel. 32 32 63 021 lub e-mail: flos@teamprevent.com

Z wyrazami szacunku
Organizator FLOŚ

Team Prevent Poland Sp. z o.o.

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn

Zapraszamy na BRUNCH JAKOŚCIOWY!

Zapraszamy do udziału w organizowanym przez Team Prevent Poland BRUNCHU JAKOŚCIOWYM , podczas którego przedstawimy Państwu nowości w specyficznych wymaganiach klientów grupy Volkswagena oraz GM. Są to między innymi nowe

Czytaj więcej »
Jak zadbać o zabezpieczenie naszych smartfonów

Jak zadbać o zabezpieczenie naszych smartfonów

Zanim Steve Jobs dokładnie 10 lat temu pokazał światu pierwszy model iPhone’a, większość będących w użyciu telefonów oferowała podstawową funkcjonalność: dzwonienie, wysyłanie wiadomości tekstowych, proste gry. Smartfony zarezerwowane były dla

Czytaj więcej »

Mały bohater

Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia. /A. Camus/ We wtorek, 10 marca 2015, mieliśmy przyjemność gościć w siedzibie firmy Team Prevent Poland

Czytaj więcej »

Otrzymaj BEZPŁATNY dostęp
do szkolenia online

“Szczepienia przeciwko COVID-19 w kontekście prawa pracy”

Wypełnij formularz i obejrzyj webinar dotyczący szczepień przeciwko COVID-19 w kontekście prawa pracy, podczas którego ekspert w zakresie prawa pracy zwraca uwagę na aspekty organizacji szczepień w firmach, a także porusza temat edukowania pracowników.