VI Forum Liderów Ochrony Środowiska już za nami

VI edycja Forum Liderów Ochrony Środowiska odbyła się 28 maja 2014 r. w siedzibie Team Prevent Poland w Pszczynie. VI FLOŚ było okazją do dyskusji na temat projektów dotyczących efektywności energetycznej i uzyskiwania funduszy na tego rodzaju inwestycje.

VI Forum rozpoczęło się od wystąpienia przedstawiciela Narodowego Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Wojciecha Stawianego, który przybliżył uczestnikom spotkania zakres oraz zasady działania NFOŚiGW, a także obecnie realizowane programy. Wojciech Stawiany skupił się na programach: KAWKA, LEMUR oraz PROSUMENT, przedstawił ich cele, niezbędne wymogi spełniane przez potencjalnego odbiorcę, a także budżety programów i sposoby ich rozliczania.

Kolejną część spotkania należała do przedstawicieli Centrum Consultingowego Semperum. Największym zainteresowaniem cieszyła się prelekcja Janusza Parkitnego dotycząca systemów fotowoltaicznych, których dofinansowania należą do jednych
z najbardziej korzystnych. W zależności od programu wsparcie na tego typu inwestycje może sięgać nawet 85%. Programy te dają możliwość ubiegania się o wsparcie inwestycji w urządzenia służące wytwarzaniu energii ze źródeł odnawialnych (w tym fotowoltaicznych) na potrzeby produkcji rolnej w danym gospodarstwie, na inwestycje w urządzenia służące wytwarzaniu energii ze źródeł odnawialnych (w tym na moduły fotowoltaiczne) oraz m.in. na inwestycje służące wykorzystaniu, wytwarzaniu lub dystrybucji energii ze źródeł odnawialnych. Uczestnicy VI FLOŚ przekonali się o zaletach korzystania z krajowych i unijnych źródeł dofinansowania, dostrzegli również wyraźny potencjał poprawy efektywności energetycznej w zakładzie pracy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w VI FLOŚ
i jednocześnie gorąco zapraszamy na kolejne Forum Liderów Ochrony Środowiska, które odbędzie się 24 września br.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniach Forum Liderów Ochrony Środowiska proszone są o kontakt pod
nr tel. 32 32 63 021 lub e-mail: flos@teamprevent.com

Z wyrazami szacunku

Organizator FLOŚ
Team Prevent Poland Sp. z o.o.

Więcej informacji tutaj
Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn
Depresja w czasie izolacji

Depresja w czasie izolacji

Wraz z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, coraz więcej ludzi zmuszonych jest spędzać przeważającą część czasu w domach. Taka sytuacja potrafi wywierać negatywny wpływ na samopoczucie i zdrowie psychiczne wielu osób, gdyż

Czytaj więcej »