VI Forum Liderów Ochrony Środowiska za nami

VI edycja Forum Liderów Ochrony Środowiska odbyła się 28 maja 2014 r. w siedzibie Team Prevent Poland w Pszczynie. VI FLOŚ było okazją do dyskusji na temat projektów dotyczących efektywności energetycznej, w tym pozyskiwania funduszy na tego rodzaju inwestycje. Spotkanie to było doskonałą okazją do porozmawiania i podzielenia się swoimi doświadczeniami nie tylko na temat korzyści wynikających z efektywności energetycznej czy też obszarów możliwej optymalizacji zużycia energii, ale także na temat sposób pozyskiwania środków finansowych na wprowadzenie systemów zarządzania energią.

VI Forum rozpoczęło się od wystąpienia przedstawiciela Narodowego Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pana Wojciecha Stawianego, który przybliżył uczestnikom spotkania zakres oraz zasady działania NFOŚiGW, a także obecnie realizowane programy. Pan Wojciech Stawiany podczas prezentacji skupił się na takich programach jak: KAWKA, LEMUR oraz PROSUMENT. Przedstawił ich cele, wymogi jakie spełniać muszą potencjalni odbiorcy, a także omówił budżety programów i sposoby ich rozliczania.

Kolejną część spotkania poprowadzili przedstawiciele Centrum Consultingowego Semperum. Największym zainteresowaniem cieszyła się prelekcja pana Janusza Parkitnego na temat systemów fotowoltaicznych. Jak mówił pan Parkitny dofinansowania w tym obszarze są jednymi z najbardziej korzystnych. W zależności od programu wsparcie na tego typu inwestycje może sięgać 85%. Programy te dają możliwość ubiegania się o wsparcie na inwestycje w urządzenia służące wytwarzaniu energii ze źródeł odnawialnych (w tym fotowoltaicznych) na potrzeby produkcji rolnej w danym gospodarstwie, na inwestycje w urządzenia służące wytwarzaniu energii ze źródeł odnawialnych (w tym na moduły fotowoltaiczne) oraz m.in. na inwestycje służące wykorzystaniu, wytwarzaniu lub dystrybucji energii ze źródeł odnawialnych Ta część spotkania wywołała szeroką dyskusję i wiele pytań ze strony uczestników. Pomimo różnorodności programów oraz wielu wymogów, którym należy sprostać uczestnicy VI FLOŚ przekonali się, że warto korzystać z krajowych i unijnych źródeł dofinansowania, a możliwości poprawy efektywności energetycznej w zakładzie pracy są ogromne.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w VI FLOŚ i jednocześnie gorąco zapraszamy na kolejne Forum Liderów Ochrony Środowiska, które odbędzie się 24 września br.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniach Forum Liderów Ochrony Środowiska proszone są o kontakt pod nr tel. 32 32 63 021 lub e-mail: flos@teamprevent.com

Z wyrazami szacunku
Organizator FLOŚ

Team Prevent Poland Sp. z o.o.

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn

Nowości w ofercie wydawniczej

Wraz z końcem roku 2016 swoją działalność rozpoczęło Wydawnictwo TP z możliwością zakupu naszych publikacji poprzez sklep internetowy. W pierwszej kolejności udostępniliśmy dla Państwa polskie

Czytaj więcej »