VII FLOŚ w Fabryce Opla w Gliwicach!

Zapraszamy na VII Forum Liderów Ochrony Środowiska, które odbędzie się 15 października br. na terenie zakładu General Motors Manufacturing Poland Sp. z o.o. w Gliwicach przy ulicy Adama Opla 1.

Tematem VII Forum będzie efektywna gospodarka odpadami produkcyjnymi w przedsiębiorstwie – technologie recyklingu i odzysku odpadów poprodukcyjnych.

Tym razem spotkanie będzie składało się z wykładu oraz wizyty studyjnej mającej na celu przegląd systemu gospodarowania odpadami przemysłowymi na terenie fabryki Opla w Gliwicach.

Odpady generowane w wyniku procesów technologicznych są jednym z najważniejszych zagadnień ochrony środowiska, nierozerwalnie związanym z działalnością produkcyjną. Problem gospodarowania odpadami dotyczy każdego przedsiębiorstwa czy zakładu produkcyjnego i wciąż stanowi ogromne wyzwanie.

W ostatnich latach ilość odpadów przemysłowych w Polsce znacząco spadła, ale nadal stanowią one ponad 90% wszystkich produktów ubocznych. Składowanie odpadów jest najmniej korzystną dla środowiska formą unieszkodliwiania odpadów. Dlatego przepisy prawne w tym zakresie nakazują, by w pierwszej kolejności poszukiwać możliwości odzysku lub recyklingu odpadów. Dzięki nowoczesnym technologiom coraz więcej odpadów przemysłowych udaje się wykorzystać ponownie, jednak nadal wiele przedsiębiorstw nie wprowadziło właściwego systemu zarządzania odpadami.

Dzięki temu, że w Forum Liderów Ochrony Środowiska biorą udział praktycy i specjaliści w zakresie ochrony środowiska jest ono doskonałą okazją do zapoznania się z metodami efektywnego gospodarowania odpadami wykorzystywanymi w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, a także omówienia problemów w zakresie zarządzania odpadami z jakimi na co dzień spotykają się uczestnicy Forum.

Ideą naszych spotkań jest propagowanie proekologicznego rozwoju działalności przemysłowej. Formuła Forum to darmowe i niezobowiązujące dzielenie się wiedzą i spostrzeżeniami w gronie specjalistów ds. ochrony środowiska. Globalnym celem FLOŚ jest wymiana doświadczeń, w celu efektywnego ograniczania wpływu na środowisko działalności przemysłowej. Jednocześnie jest to świetna okazja do propagowania własnych osiągnięć w ramach omawianych zagadnień istotnych z punktu widzenia odpowiedzialnego zarządzania. Żywy przykład jest najlepszą zachętą do wdrażania podobnych rozwiązań u innych.

Więcej informacji na temat VII Forum Liderów Ochrony Środowiska można uzyskać pod nr tel.: +48 32 32 63 008 lub e-mail: flos@teamprevent.com.

Koszt obsługi cateringowej: 65 zł netto

Ze względu na duże zainteresowanie uczestnictwem w Forum oraz ograniczoną liczbę miejsc, lista uczestników jest zamknięta.

Wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w kolejnych edycjach FLOŚ prosimy o kontakt:

+48 32 73 38 218

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn

Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem

Nowotwory złośliwe są w Polsce drugą po chorobach układu krążenia najczęstszą przyczyną zgonów. W wyniku tych schorzeń umiera rocznie około 96 tysięcy Polaków, co stanowi 25% wszystkich zgonów. Prognozy na

Czytaj więcej »

Wkrótce: IX FLOŚ

Już 8 lipca odbędzie się kolejna edycja Forum Liderów Ochrony Środowiska! Podczas IX FLOŚ zaproszeni eksperci oraz specjaliści ds. ochrony środowiska poruszą temat Lean and Green jako koncepcji wspomagającej „ekoprodukcję”.

Czytaj więcej »

Bezpieczne grzybobranie

Jesienią w lasach można spotkać wiele osób, spacerujących w poszukiwaniu grzybów. Wiele z tych osób nie jest dostatecznie dobrze zorientowanych, które grzyby można zbierać, a których należy unikać. Jeśli się

Czytaj więcej »

Nowości w ofercie wydawniczej

Wraz z końcem roku 2016 swoją działalność rozpoczęło Wydawnictwo TP z możliwością zakupu naszych publikacji poprzez sklep internetowy. W pierwszej kolejności udostępniliśmy dla Państwa polskie tłumaczenie standardu IATF 16949, jedyne

Czytaj więcej »