VII FLOŚ w Fabryce Opla w Gliwicach!

Zapraszamy na VII Forum Liderów Ochrony Środowiska, które odbędzie się 15 października br. na terenie zakładu General Motors Manufacturing Poland Sp. z o.o. w Gliwicach przy ulicy Adama Opla 1.

Tematem VII Forum będzie efektywna gospodarka odpadami produkcyjnymi w przedsiębiorstwie – technologie recyklingu i odzysku odpadów poprodukcyjnych.

Tym razem spotkanie będzie składało się z wykładu oraz wizyty studyjnej mającej na celu przegląd systemu gospodarowania odpadami przemysłowymi na terenie fabryki Opla w Gliwicach.

Odpady generowane w wyniku procesów technologicznych są jednym z najważniejszych zagadnień ochrony środowiska, nierozerwalnie związanym z działalnością produkcyjną. Problem gospodarowania odpadami dotyczy każdego przedsiębiorstwa czy zakładu produkcyjnego i wciąż stanowi ogromne wyzwanie.

W ostatnich latach ilość odpadów przemysłowych w Polsce znacząco spadła, ale nadal stanowią one ponad 90% wszystkich produktów ubocznych. Składowanie odpadów jest najmniej korzystną dla środowiska formą unieszkodliwiania odpadów. Dlatego przepisy prawne w tym zakresie nakazują, by w pierwszej kolejności poszukiwać możliwości odzysku lub recyklingu odpadów. Dzięki nowoczesnym technologiom coraz więcej odpadów przemysłowych udaje się wykorzystać ponownie, jednak nadal wiele przedsiębiorstw nie wprowadziło właściwego systemu zarządzania odpadami.

Dzięki temu, że w Forum Liderów Ochrony Środowiska biorą udział praktycy i specjaliści w zakresie ochrony środowiska jest ono doskonałą okazją do zapoznania się z metodami efektywnego gospodarowania odpadami wykorzystywanymi w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, a także omówienia problemów w zakresie zarządzania odpadami z jakimi na co dzień spotykają się uczestnicy Forum.

Ideą naszych spotkań jest propagowanie proekologicznego rozwoju działalności przemysłowej. Formuła Forum to darmowe i niezobowiązujące dzielenie się wiedzą i spostrzeżeniami w gronie specjalistów ds. ochrony środowiska. Globalnym celem FLOŚ jest wymiana doświadczeń, w celu efektywnego ograniczania wpływu na środowisko działalności przemysłowej. Jednocześnie jest to świetna okazja do propagowania własnych osiągnięć w ramach omawianych zagadnień istotnych z punktu widzenia odpowiedzialnego zarządzania. Żywy przykład jest najlepszą zachętą do wdrażania podobnych rozwiązań u innych.

Więcej informacji na temat VII Forum Liderów Ochrony Środowiska można uzyskać pod nr tel.: +48 32 32 63 008 lub e-mail: flos@teamprevent.com.

Koszt obsługi cateringowej: 65 zł netto

Ze względu na duże zainteresowanie uczestnictwem w Forum oraz ograniczoną liczbę miejsc, lista uczestników jest zamknięta.

Wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w kolejnych edycjach FLOŚ prosimy o kontakt:

+48 32 73 38 218

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn

Konferencja VDA QMC

Chcielibyśmy zaprosić Państwa jako licencjonowanego partner VDA QMC w Polsce do bezpłatnego udziału w Konferencji orgaznizowanej przez VDA QMC. Konferencja odbędzie się  w dniu 20 maja 2014 r. we Wrocławiu.

Czytaj więcej »
Służby bhp okresowe bhp online

Szkolenie bhp online dla służb bhp

Tylko teraz! 4-dniowe szkolenie online okresowe bhp dla służb bhp: 27-30.04.2020 r. Weź udział w wyjątkowym, jedynym na rynku 4-dniowym szkoleniu okresowym online w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy dla

Czytaj więcej »
Forum Zdrowego Biznesu

Za nami Forum Zdrowego Biznesu 2018

26 września w Gliwicach, 17 października w Poznaniu oraz 14 listopada w Warszawie odbyła się druga już edycja Forum Zdrowego Biznesu. Główną ideą forum jest propagowanie prewencji w dbałości o

Czytaj więcej »