Fundusze Unijne

Warsztaty z pierwszej pomocy u dzieci

Jak wskazują statystyki przynajmniej raz w życiu każdy z nas będzie miał okazję udzielić pierwszej pomocy, być może własnemu dziecko. Jeśli dodamy do tego, że ponad 40 procent wypadków jakim ulegają dzieci, zdarza się w domu okazuje się, że znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy powinna być obligatoryjna dla każdego rodzica czy opiekuna.
 
Opieka nad dzieckiem to ogromna odpowiedzialność. W momencie wystąpienia wypadku, każdy, a w szczególności rodzic czy opiekun powinien wiedzieć, jak zachować się w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia dziecka. Często osoby sprawujące opiekę nad dzieckiem nie posiadają takich umiejętności i w razie potrzeby, akcji ratunkowej nie rozpoczyna nikt.

Nie ma nic gorszego niż brak pomocy. Coraz więcej osób posiada umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom dorosłym. W przypadku akcji ratunkowej u dzieci i niemowląt pojawiają się jednak znaczące różnice, których znajomość może zadecydować o skuteczności akcji ratunkowej. Najważniejsze, aby działać jak najszybciej, bowiem nawet najprostsza czynność, zastosowana w porę, może uratować życie dziecka.

Okres wakacyjny szczególnie sprzyja rodzinnym wyjazdom, to czas wzmożonej aktywności i wysiłku Twojego dziecka. Od lat dane dane policji pokazują, że najwięcej wypadków z udziałem dzieci odnotowywanych jest właśnie w miesiącach letnich: czerwcu, lipcu i sierpniu. Dlatego już teraz pomyśl o jego bezpieczeństwie i weź udział w warsztatach pierwszej pomocy u dzieci.
Uczestnictwo w warsztatach da Ci pewność, że w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu dziecka będziesz wiedzieć jak efektywnie udzielić pierwszej pomocy.

W lipcu firma Team Prevent Poland Sp. z o.o. zaprasza na warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy u dzieci. Warsztaty odbędą się w siedzibie Team Prevent Poland (Pszczyna, ul. Batorego 19) w dniach: 01.07, 12.07 oraz 20.07. Wszystkie warsztaty rozpoczynają się o godzinie 16:00 i trwają 4 godziny.
 

W trakcie warsztatów zapoznasz się z zasadami udzielania pierwszej pomocy dzieciom w najbardziej typowych sytuacjach życiowych, nabędziesz umiejętności rozpoznawania zagrożeń dla życia i zdrowia oraz nauczysz się jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową.

Co ważne szkolenia organizowane przez Team Prevent Poland to nie tylko sama wiedza teoretyczna, ale przede wszystkim praktyka. Uzyskane w części teoretycznej wiadomości utrwalane są poprzez intensywne ćwiczenia praktyczne, które pomogą wypracować odpowiednie reakcje i schematy działania.

Koszt warsztatów: 55 PLN za osobę. Uwaga! W przypadku osób, które zgłoszą minimum 3 uczestników – rabat w wysokości 10%.

Na szkolenie zgłaszać się można telefonicznie pod nr tel. +48 32 32 63 008 lub e-mailowo katarzyna.furczyk@teamprevent.com. W ubiegłym roku zaufało nam i przeszkoliło się w zakresie pierwszej pomocy ponad 5 tys. osób. Dołącz do nich!

Pamiętaj, że życie Twoich bliskich może być w Twoich rękach. Bądź odpowiedzialny i naucz się pomagać!

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij w LinkedIn