Work Ability Index

Gdy dostajemy nowe auto, przyglądamy mu się dokładnie. Sprawdzamy jak wygląda na zewnątrz i w środku, jakie ma możliwości. Po pewnym czasie zaczynamy jeździć do przeglądu, naprawiamy to, co się zepsuje w miarę eksploatacji. Kiedy przychodzi nowy pracownik do pracy, podobnie jak z samochodem, patrzymy i oceniamy, a z biegiem lat mogą, ale nie muszą, pojawić się problemy.

Jak widać z pracownikiem i maszyną na początku postępujemy podobnie. Jednak co możemy zrobić z pracownikiem kiedy pojawiają się problemy? Czy mamy jakieś narzędzia do diagnozy?

W takiej sytuacji z pomocą przychodzi Work Ability Index – narzędzie do sprawdzania poziomu zdolności pracownika do pracy. Jest to kwestionariusz, który należy przekazać „badanemu” do wypełnienia. Rezultatem testu jest wynik punktowy, który określa poziom zdolności danej osoby do obecnego stanowiska. Po analizie i przeprowadzeniu rozmowy możemy precyzyjnie i o wiele łatwiej rozwiązać ewentualne problemy.

Work Ability Index to proste narzędzie do wykorzystywania w firmach jako rodzaj diagnostyki. Warte zastosowania w profilaktyce, a nie w reakcji na zaistniałą już sytuację.

Dowiedz się więcej o zarządzaniu zdrowiem

Skontaktuj się z nami

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn
Ergonomia stanowiska pracy

Ergonomiczne miejsce pracy

Podczas swojej pracy większość czasu spędzasz przy biurku, przed komputerem? Osiem godzin dziennie, codziennie to dużo czasu. Odpowiednie ustawienie biurka, krzesła i monitora ma wpływ na Twoje zdrowie, samopoczucie w

Czytaj więcej »
Znaczenie audytu epidemiologicznego w biznesie

Znaczenie audytu epidemiologicznego w biznesie

Zabezpieczenie biznesu oraz zachowanie płynności finansowej i zdrowia pracowników stanowi w czasach pandemii duże wyzwanie. Stworzenie bezpiecznych i zdrowych warunków pracy nie jest możliwe bez dogłębnej oceny bezpieczeństwa epidemiologicznego w

Czytaj więcej »