Wystrzałowy Sylwester

Nieodpowiednie użycie wyrobów pirotechnicznych, szczególnie fajerwerków, doprowadza do groźnych wypadków. Oparzenia skóry, utrata wzroku, amputacje palców, a nawet śmierć to coroczny bilans sylwestrowy. W noc szampańskiej zabawy powinniśmy zwrócić szczegolną uwagę na kilka podstawowych zasad, ktore zapewnią nam i naszemu środowisku niezbędne bezpieczeństwo.
Oto najważniejsze z nich:

  • Kupując wyroby pirotechniczne należy zwrócić uwagę, czy produkty posiadają atest. Petardy i sztuczne ognie kupujmy  w sprawdzonych sklepach, nie na ulicznych straganach.
  • Fajerwerki dopuszczone do sprzedaży powinny posiadać instrukcję w języku polskim określającą zasady bezpiecznego użytkowania; na opakowaniu powinna być widoczna data ważności produktu.
  • Wszelkie wyroby pirotechniczne należy przechowywać w miejscach suchych, z dala od źródeł ciepła i bez dostępu dla dzieci.
  • Należy używać fajerwerków wyłącznie w miejscach, w których ich zastosowanie nie stanowi zagrożenia dla życia lub zdrowia ludzi. Zabaw z fajerwerkami należy unikać w pobliżu samochodów, stacji paliw i zbiorników z płynami łatwopalnymi. Najlepiej wybrać w tym celu gładką, równą powierzchnię (np. beton czy asfalt), aby petardy się nie przewrócały.
  • Nie wolno odpalać fajerwerków w zamkniętych pomieszczeniach. Odpalanie ich „z okna” lub na balkonie może być bardzo niebezpieczne dla naszego lub sąsiednich mieszkań.
  • Żadne z dostępnych materiałów pirotechnicznych (poza zimnymi ogniami i flarami meczowymi) nie są przeznaczone do odpalania ich w ręku. Nie trzymaj ich w dłoniach; zbyt wczesny wybuch może poparzyć twoją twarz.
  • Nie wolno przerabiać zakupionych przez nas materiałów pirotechnicznych, ani też próbować tworzyć ich samodzielnie.
  • Jeśli po odpaleniu fajerwerku i wypaleniu lontu okaże się, że nie eksplodowały, nie należy do niego podchodzić ani ponownie go odpalać. ”Niewypały” to jedna z głównych przyczyn wypadków.
  • Odpalaniem petard i fajerwerków powinny się zajmować wyłącznie osoby dorosłe, nie znajdujące się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z nami za pomocą naszego formularza
Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn
E-learning-wady-i-zalety

E-learning: wady i zalety

E-learning umożliwia zdobywanie wiedzy za pomocą internetu. Na tę formę szkolenia decydują się osoby, które chcą zdalnie przyswoić wiedzę lub zdobyć nowe umiejętności, a także organizacje, które zlecają wykonanie konkretnych

Czytaj więcej »
Ksiazki VDA IATF Wydawnictwo Team Prevent

5 bestsellerów Wydawnictwa Team Prevent

Każdy czas, a szczególnie ten obecny, warto wykorzystać na swój rozwój. Zachęcamy do tego, dlatego dzisiaj przedstawiamy TOP 5 książek Wydawnictwa Team Prevent najchętniej kupowanych w 2019 roku. VDA Integralność

Czytaj więcej »
BDO: opłata roczna do końca lutego

BDO: opłata roczna do końca lutego

Podmioty, które zostały  zarejestrowane w Bazie danych o produktach i opakowaniach oraz gospodarce odpadami (BDO) zajmujące się działalnością opisaną w art. 57 ustawy o odpadach (Dz.U.2013.21 z późn. zmianami): wprowadzające

Czytaj więcej »
Lean Manufacturing

Lean Manufacturing

Gospodarka w Polsce, jak i na świecie, przeżywa teraz trudny okres związany z sytuacją epidemiczną. Większość zakładów produkcyjnych przechodzi kryzys związany z koniecznością redukcji zatrudnienia, co spowodowane jest mniejszymi zamówieniami

Czytaj więcej »

Otrzymaj BEZPŁATNY dostęp
do szkolenia online

“Szczepienia przeciwko COVID-19 w kontekście prawa pracy”

Wypełnij formularz i obejrzyj webinar dotyczący szczepień przeciwko COVID-19 w kontekście prawa pracy, podczas którego ekspert w zakresie prawa pracy zwraca uwagę na aspekty organizacji szczepień w firmach, a także porusza temat edukowania pracowników.